موضوعات
قزوین

حضور صادرکنندگان قزوینی در نمایشگاه اوکراین

نویسنده:
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان از برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی کی‌اف خبر داد و گفت: در این نمایشگاه، تولیدکنندگان و صادرکنندگان قزوینی ظرفیت‌های خود را در معرض دید علاقه‌مندان قرار دارند...
1396/06/22
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان از برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی کی‌اف خبر داد و گفت: در این نمایشگاه، تولیدکنندگان و صادرکنندگان قزوینی ظرفیت‌های خود را در معرض دید علاقه‌مندان قرار دارند.
«هادی طاهرخانی» در گفت‌وگو با فارس با بیان این که قزوین ظرفیت‌های بالقوه‌ای در تمام عرصه‌ها دارد، اظهار کرد: این استان با دارا بودن شهرک‌های صنعتی و صادرات محصولات زمینه مناسبی برای جذب سرمایه‌گذار فراهم کند.
وی ادامه داد: قزوین با داشتن توانمندی‌های مطلوب در حوزه کشاورزی، صنعت و دیگر حوزه‌ها و دارا بودن نیروهای متخصص توانسته در بخش صنعت موفق عمل کند.  مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اضافه کرد: نمایشگاه بین‌المللی کی‌اف، دومین نمایشگاهی است که از 21 شهریور (دیروز) آغاز شده و تا 24 شهریورماه ادامه دارد و 12 شرکت تولیدکننده و صادرکننده از قزوین دستاوردها و تولیدات خود را به نمایش گذاشته‌اند.  
این مسئول با اشاره به اهداف شرکت در نمایشگاه بین‌المللی کی‌اف یادآوری کرد: همکاری دوجانبه میان قزوین و اوکراین، گفت‌وگو و شناخت فرصت‌های تجاری، زمینه جذب سرمایه‌گذار، توسعه اقتصادی و غیره از مهم‌ترین اهداف شرکت در این نمایشگاه است.
در این نمایشگاه تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان محصولات خود را به مدت 4 روز در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌دهند.

پویشی برای حمایت از تولید ملی
مدیرکل استاندارد قزوین از راه‌اندازی و فراگیر شدن پویش کالای استاندارد ایرانی می‌خرم در استان خبر داد.
«محمودرضا طاهری» در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های دولت در زمینه توسعه تولیدات ملی پویش «کالای استاندارد ایرانی می‌خرم» راه‌اندازی شد.
وی بیان کرد: حمایت از کالاهای ایرانی استاندارد از جمله اهداف اصلی این پویش بوده که مدیران و مسئولان باید نسبت به این امر اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
مدیرکل استاندارد استان اضافه کرد: توسعه کالاهای ایرانی استاندارد در پی حمایت ویژه مسئولان، رضایت‌مندی مصرف‌کنندگان را افزایش می‌دهد که امر مهم و اساسی است.
طاهری گفت: خوشبختانه اقشار مختلف مردم اعم از هنرمندان، اصحاب رسانه، مدیران، معلمان، نمایندگان مجلس، ائمه جمعه و غیره از پویش «کالای استاندارد ایرانی می‌خرم» استقبال بسیار ویژه‌ای داشتند.
وی عنوان کرد: ترویج و اشاعه فرهنگ استاندارد از دیگر اهداف راه‌اندازی این پویش و توسعه تولید کالاهای استاندارد بوده که این مهم باید در جامعه تبیین و نهادینه شود.
مدیرکل استاندارد استان قزوین اضافه کرد: تولیدکنندگان و صنعتگران باید مقوله‌های کیفیت، رقابت سالم و ورود به بازارهای داخلی و خارجی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرر دهند و به این موضوع توجه کنند که اگر کیفیت در تولید کالا رعایت نشود بازار را از دست می‌دهند و رقبا جایگزین آن‌ها می‌شوند.
طاهری گفت: تولیدکنندگان و صنعت‌گران باید در راستای تولید کالاهای ملی استاندارد تلاش کنند و این مهم را در اولویت برنامه‌ها قرار دهند.

کشف 6/8 کیلوگرم تریاک در قزوین
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان از کشف 6 کیلو و 880 گرم موادمخدر از نوع تریاک در2 عملیات جداگانه در شهرستان تاکستان خبر داد و گفت: در این زمینه 5 سوداگر مرگ دستگیر شدند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «بیژن خدایی» افزود: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان پس از کسب اطلاع از این که فردی قصد وارد کردن مقادیری موادمخدر از استان البرز به شهرستان تاکستان را دارد، موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی با اشاره به این که ماموران پس از بررسی موضوع وارد عمل شدند، ادامه داد: با همکاری ماموران مبارزه با موادمخدر تاکستان خودروی حامل موادمخدر به همراه 3 سرنشین آن شناسایی و متوقف شدند.
به گفته سرهنگ خدایی، در بازرسی از خودروی متوقف‌شده 5 کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک کشف شد و 4 سوداگر مرگ نیز در این رابطه دستگیر شدند.
وی در ادامه با اشاره به عملیات دوم پلیس مبارزه با موادمخدر استان، عنوان کرد: ماموران انتظامی استان همچنین در عوارضی قزوین - زنجان هنگام کنترل خودروهای عبوری و بازدید از یک دستگاه اتوبوس، به یک مسافر آن مشکوک شدند و در بازرسی از لوازم همراه مسافر یادشده یک کیلو و 880 گرم موادمخدر از نوع تریاک کشف و نامبرده پس از دستگیری برای ادامه مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code