موضوعات
قزوین

تولید خودروهای سنگین سبز در قزوین

نویسنده:
در مراسمی با حضور «معصومه ابتکار»، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، بهره‌برداری از نخستین خودروهای سبز سنگین ایران در شهرک صنعتی کاسپین یک آغاز شد...
1396/05/18
در مراسمی با حضور «معصومه ابتکار»،  معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، بهره‌برداری از نخستین خودروهای سبز سنگین ایران در شهرک صنعتی کاسپین یک آغاز شد.
به گزارش همشهری، خط تولید کشنده‌های یورو ۴ دوست‌دار محیط زیست است و در طرح نوسازی ناوگان این واحد تولیدی خودروهای قدیمی از چرخه تولید خارج شده و خط تولید ناوگان جدید که دوست‌دار محیط زیست است، جایگزین می‌شود.
امسال در این واحد ۵۰۰ دستگاه خودروی کشنده تولید شده و تا پایان سال قرار است 3 هزار دستگاه خودروی جدید نوسازی و در سال آینده 5 هزار دستگاه تولید و روانه بازار شود.
در طرح نوسازی ناوگان این واحد تولید کشنده خودرو پس از گذشت 3 ماه از اسقاط ماشین‌های قدیمی، با پیش‌پرداخت ۱۶ میلیون تومانی، وام ۳۲۰ میلیون تومانی با بازپرداخت 7 ساله و کارمزد ۹ درصد به متقاضیان پرداخت می‌شود.
با نوسازی خودروهای تولیدی در این واحد، مصرف سوخت گازوئیل خودرو با ۴۰ درصد صرفه‌جویی از ۷۰ لیتر به ۳۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر کاهش می‌یابد.
معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان محیط زیست کشور، طی سفری یک روزه، دیروز سه‌شنبه، وارد قزوین شد و در مراسم بهره‌برداری خط تولید خودروهای سنگین سبز حضور یافت.
ابتکار در بدو ورود به قزوین مورد استقبال «فریدون همتی»، استاندار، و جمعی از مسئولان استانی قرار گرفت.
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان حفظ محیط زیست کشور به منظور بازدید از واحد تولیدی ماموت تولیدکننده کشنده‌های کامیون در شهرک صنعتی کاسپین به استان سفر کرده بود.
قرار است 200 کشنده جدید به جای کامیون‌های فرسوده در چرخه حمل‌ونقل کشور و با هدف کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست جایگزین شود.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان محیط زیست در این مراسم گفت:یکی از رویکردهای دولت یازدهم کاهش آلودگی هوا در کلان شهرها و محیط‌های زندگی انسان‌ها بوده و اقدام‌های بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است.
«معصومه ابتکار» اضافه کرد:ادامه داد: سیاست‌گذاری ها، رعایت استانداردها و ضوابط موجب شده است امروزه بتوانیم کیفیت هوای کلان شهرها را بهتر از گذشته ارزیابی کنیم. رئیس سازمان محیط زیست گفت: یکی از گام‌های موثر در این زمینه، افزایش کیفیت خودروهای سنگین و ارتقای استانداردهای مربوط به خروجی‌های خودروهای سنگین بود که خوشبختانه این کار با اهتمام دولت یازدهم شکل گرفت.
ابتکار افزود: یکی از دیگر گام‌های مهم در این خصوص از رده خارج کردن خودروهای فرسوده سنگین است که مساله مهمی می‌باشد و مورد توجه دولت یازدهم قرار گرفت. رئیس سازمان محیط زیست بیان کرد: امیدواریم اجرای این طرح را با حمایت‌های سیستم بانکی و پیگیری‌های صورت گرفته و ضوابط موجود برای تردد خوردوهای سنگین در کلان شهرها تداوم ببخشیم.
معاون رئیس‌جمهوری دیروز سه‌شنبه، همچنین از اراضی بیابانی دشت الله‌آباد جنوب آبیک بازدید و سپس با نخبگان و شخصیت‌های استانی و تشکل‌های مردمی استان دیدار کرد.
دیدار با استادان و دانشجویان مراکز آموزش عالی، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، تشکل‌های مردم‌نهاد و هنرمندان و مسئولان HSE و بازدید از دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان مرتبط با محیط زیست از جمله برنامه‌های سفر یک‌روزه ابتکار به قزوین بود. همچنین نشست مشترک با رئیس کل دادگستری و مسئولان قضایی استان، بررسی حمایت‌های قضایی از برنامه‌های محیط زیست و شرکت در شورای اداری استان با موضوع بررسی پیشرفت برنامه حفاظت و بهبود وضعیت زیست‌محیطی استان از دیگر برنامه‌های سفر معصومه ابتکار به قزوین بود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code