موضوعات
قزوین

تسهیلات ویژه برای معتادان بهبود یافته

نویسنده:
معاون پیشگیری بهزیستی استان گفت: در راستای پیشگیری از بازگشت معتادان به اعتیاد تسهیلات ۲۰ میلیونی به معتادان بهبود یافته دارای مدرک فنی و حرفه‌ای پرداخت می‌شود....
1396/08/30
 معاون پیشگیری بهزیستی استان گفت: در راستای پیشگیری از بازگشت معتادان به اعتیاد تسهیلات ۲۰ میلیونی به معتادان بهبود یافته دارای مدرک فنی و حرفه‌ای پرداخت می‌شود.
«زهرا غلامرضایی» در گفت‌وگو با تسنیم در قزوین در رابطه با پیشگیری از بازگشت معتادان به دامن اعتیاد اظهارکرد: درمان و پیشگیری اعتیاد با پذیرش معتادان در مراکز درمانی ترک اعتیاد انجام می‌شود.
وی افزود: معتادان پس از گذراندن دوره ترک و بهبودی کامل می‌توانند از تسهیلات ویژه 20 میلیون تومانی به شرط دارا بودن  مدرک یکی از مهارت‌های فنی و حرفه‌‌ای استفاده کنند.
غلامرضایی بیان کرد: سازمان بهزیستی ضمن آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به معتادان، تسهیلات خوداشتغالی پرداخت می‌کند تا با استفاده از آن بتوانند کار و فعالیتی را آغاز کنند.
معاون پیشگیری بهزیستی استان با اشاره به روش درمانی اجباری نیز افزود: پس از دستگیری معتادان از سوی مأموران کلانتری به مراکز اقامتی ترک اعتیاد معرفی و به صورت رایگان و اجباری نگهداری شده و شرایط ترک اعتیاد برای آنها فراهم می‌شود.
غلامرضایی گفت: کسانی که تمایل به ترک داشته باشند نیز زیر نظر مسئولان بهزیستی درمان شده و هزینه آنها به صورت رایگان پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به معتادان متجاهر و خدماتی که به آنها ارائه می‌شود عنوان کرد: مکانی به نام شلتر وجود دارد که معتادینی که مایل به ترک نیستند، اما مکانی برای خواب ندارند به آنجا منتقل و به آنها خدمات ارائه می‌شود.
معاون بهزیستی استان بیان کرد: در این مکان‌ها که معتادان متجاهر از ساعت 19 تا صبح فردا می‌توانند حضور پیدا کنند خدماتی از جمله غذای گرم به آنها ارائه می‌شود.
غلامرضایی با اشاره به رده سنی پذیرش در مراکز ترک اعتیاد گفت: پذیرش در مراکز درمانی اعتیاد برای سنین 18 تا 55 سال ممکن است و مرکز درمان اعتیاد موظف است تا 6 ماه پس از بهبودی وضع بیمار را رصد کند.
وی بیان کرد: برای کاهش آسیب و بیماری‌هایی از قبیل ایدز و هپاتیت به معتادانی که تمایل به ترک اعتیاد ندارند نیز لوازم بهداشتی اعم از سرنگ و غیره داده می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code