موضوعات
قزوین

تداوم بارش‌ها تا آخر هفته

نویسنده:
کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: آسمان استان در هفته جاری پربارش پیش‌بینی می‌شود...
1396/02/11
کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: آسمان استان در هفته جاری پربارش پیش‌بینی می‌شود.  «مریم بهروزی» در گفت‌وگو با ایرنا افزود: براساس آخرین اطلاعات مربوط به نقشه‌های پیش‌یابی، در هفته جاری همچنان جوی ناپایدار در استان حکمفرما خواهد بود و منطقه به طور متناوب تحت تأثیر امواج حاصل از سامانه بارشی قرار می‌گیرد. وی اضافه کرد: حاصل این جو ناپایدار گاهی بارش باران، رعد و برق و وزش بادهای لحظه‌ای شدید است و همچنین بارش تگرگ نیز دور از ذهن نخواهد بود.  این کارشناس هواشناسی گفت: طی دو روز گذشته آوج با 7 درجه سانتی‌گراد سردترین و آبیک و بوئین‌زهرا با 23 درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین شهرهای استان بودند. همچنین بیشترین بارش‌ها در استان با 9 میلی‌متر به آبیک و کمترین به سیردان مرکز طارم سفلی با 1/5 میلی‌متر اختصاص داشته است.

  رعایت سرعت مطمئن در روزهای بارانی
در همین زمینه رئیس پلیس راه قزوین از تداوم لغزندگی سطح راه‌های استان خبر داد و گفت: از رانندگان درخواست داریم با احتیاط در جاده‌ها برانند.
سرهنگ «نصرالله بیگلری» گفت: متأسفانه با وجود همه هشدارهای پلیس مبنی بر رانندگی با احتیاط در جاده‌های لغزنده، برخی رانندگان هشدارهای پلیس را در این رابطه جدی نمی‌گیرند و موجب بروز سانحه برای خود و دیگران می‌شوند. این مسئول انتظامی اضافه کرد: به رانندگان توصیه می‌شود هنگام رانندگی در هوای بارانی ضمن حرکت با سرعت 40 تا 50 کیلومتر در ساعت، فاصله طولی خود را با خودرو مقابل حفظ کنند و از زدن ترمزهای نابجا و تغییر مسیرهای ناگهانی خودداری کنند.  سرهنگ بیگلری با اشاره به اینکه در حال حاضر تردد در راه‌های استان عادی و روان است و پدیده خاصی مانند مه نیز در جاده‌ها مشاهده نمی‌شود، اضافه کرد: با توجه به ادامه بارش‌ها تا پایان هفته، سطح همه راه‌های اصلی و فرعی استان، به خصوص آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها لغزنده خواهد بود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code