موضوعات
قزوین

تحقق ۴۶درصد از تعهدات اشتغال در استان

نویسنده:
استاندار گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد فقط ۴۶درصد از تعهدات اشتغال محقق شده که این موضوع باید آسیب‌شناسی شود و علت باید پیدا شود...
1396/07/10
استاندار گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد فقط ۴۶درصد از تعهدات اشتغال محقق شده که این موضوع باید آسیب‌شناسی شود و علت باید پیدا شود.
به گزارش همشهری، کارگروه اشتغال استان به ریاست استاندار و با حضور جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی در سالن جلسات استانداری برگزار شد.
«عبدالمحمد زاهدی» در این جلسه اظهار کرد: موانع توسعه اشتغال در استان باید شناسایی شود و عوامل مؤثر در این زمینه بررسی شود تا برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد.  وی افزود: در بحث مهارت آموزشی اداره کل آموزش فنی گزارش کاملی را در خصوص امکانات و دوره‌ها و نتایج آن باید ارائه دهد.
زاهدی ادامه داد: نقش فرمانداران، بخشداران و دهیاران در مدیریت اشتغال و تعاونی‌ها باید پررنگ‌تر شود این مهم در حالی است که قزوین مسیر اصلی گذر گردشگر بوده و در این زمینه باید اقدام‌های لازم در زمینه ایجاد اقامتگاه مسافران صورت پذیرد.  استاندار از فرمانداران شهرستان‌ها خواست کارگروه اشتغال در شهرستان‌ها فعال و موضوعات مربوط به اشتغال در شهرستان‌ها نیز پیگیری شود.

هدف‌گذاری ایجاد ۵۶ هزار شغل
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هم در این نشست گفت: در سند توسعه اشتغال استان ۵۶ هزار شغل پیش‌بینی شده که با برنامه‌ریزی مدون برای تحقق آن باید اقدام کنیم.  «مسعود بابایی» ادامه داد: رشد سالانه در کشور 1/24 درصد و در استان 1/17 درصد و سهم ما نیز از مهاجرت کشوری ۲/۲ درصد است.  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بیان کرد: نرخ مهاجرت ما ۶ دهم درصد افزایش یافته و تغییرات نرخ بیکاری در کشور 12/4  درصد و استان 11/6 درصد است و در این میان نرخ مشارکت هم در کشور 39/4 درصد و استان 39/3 درصد گزارش شده است.
بابایی گفت: خوشبختانه با فعالیت‌های انجام شده نرخ بیکاری در استان کمتر از میانگین کشوری است و چون رویکرد ما اشتغال پایدار است همه تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا این امر مهم محقق شود.

ایجاد ۲۰ هزار شغل جدید در استان
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گفت: در سال گذشته ۱۳ هزار شغل در استان ایجاد شد و امسال ۲۰ هزار شغل در استان هدف‌گذاری شده است.
«ابوالفضل یاری» هم در کارگروه اشتغال استان بیان کرد: باید در زمینه اشتغال مدیریت یکپارچه داشته باشیم تا دچار مشکل نشویم و بتوانیم تعهد شغلی را محقق کنیم.  وی افزود: مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده در قالب طرح کلی اشتغال است و نباید مدیران آن را تفکیک کرد و آمارهای دوگانه ارائه داد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code