موضوعات
قزوین

تحقق ٨٢ درصد مصوبات شورایاران قزوین

نویسنده:
عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: ٨٢ درصد مصوبات شورایاران عملیاتی شده که تحقق این مهم بیانگر میانگین همت شورا و شهرداری در رفع مشکلات شهری است...
1396/05/17
عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: ٨٢ درصد مصوبات شورایاران عملیاتی شده که تحقق این مهم بیانگر میانگین همت شورا و شهرداری در رفع مشکلات شهری است.
به گزارش همشهری، «محمدرضا صدیقی» اظهار کرد: شورایاران حلقه واسط بین مردم و شورا هستند و مشکلات شهری را به اطلاع اعضا و مسئولان مربوطه می‌رسانند تا اقدامات لازم در رفع آن‌ها انجام شود.
وی با اشاره به این که شورایاران در محله‌های شهری حضور دارند و از نزدیک مشکلات شهری را لمس می‌کنند، بیان کرد: آن‌ها در کنار بیان دغدغه‌های شهری، پیشنهادات و راهکارهای خود را ارائه می‌دهند که تأثیر بسزایی در رفع آن‌ها دارند.
این مسئول تخصصی کردن شورایاران را از جمله اقدامات شورای اسلامی شهر قزوین برشمرد و گفت: با تحقق این مهم می‌توان مشکلات را به صورت تخصصی بررسی کرد و مؤثرترین راهکاری را که برطرف‌کننده آن‌هاست اتخاذ کرد.  وی ادامه داد: تاکنون 4 شورایار تخصصی تشکیل شده و مابقی نیز به مرور زمان در دوره پنجم شورای اسلامی شهر قزوین به منظور رفع بهتر مشکلات شهری ایجاد می‌شود.

شورایاران؛ باغستان سنتی
صدیقی با اشاره به تشکیل شورایاران باغستان سنتی اضافه کرد: این شورایاری اقدامات مؤثری را در احیا، حفظ و جلوگیری این باغستان انجام دادند و تأثیر بسزایی در آبادانی باغ‌ها داشته که قابل تحسین است.
عضو شورای اسلامی شهر قزوین بیان کرد: شورایاران خط مقدم ارائه مشکلات مردم به شورا هستند. آن‌ها در دوره چهارم شورا بدون چشم‌داشتی در رفع مشکلات شهری به اعضای شورا کمک کردند که از زحمات آن‌ها تقدیر می‌کنیم.  صدیقی خاطرنشان کرد: نشست‌های متعددی در شورایاری مختلف تشکیل شده و مصوباتی به تصویب رسیده که ٨٢ درصد آن‌ها عملیاتی شده است. تحقق این مهم بیانگر میانگین همت اعضای شورا و شهرداری در رفع مشکلات است.
وی گفت: ٨ میلیون مترمکعب آب به باغستان سنتی با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان انتقال یافت تا از نابودی باغستان جلوگیری شود و از این میراث که از گذشتگان رسیده محافظت شود.  این عضو شورا یادآوری کرد: بیشتر مشکلات محلی در شورای اسلامی شهر قزوین بررسی شد، مصوبات لازم به تصویب رسید و توسط شهرداری قزوین اجرا شد تا این شهر در مسیر رشد و توسعه حرکت کند.  وی با اشاره به این که در سال‌های گذشته مشکلات جدی و اساسی از سوی شورایاران مطرح می‌شد، عنوان کرد: این مشکلات با پیگیری صورت‌گرفته در شورا برطرف شده و اکنون مسائل کوچک شهری بیان می‌شود که این مطلب بیانگر حرکت مثبت شورا بوده است.

گلایه‌های رئیس شورا
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین هم در این نشست گفت: برخی افراد تحمل دیدن مسئولی را که اهل قزوین است و خوبی‌های بی‌شماری دارد، ندارند و درصدد تخریب او برمی‌آیند که باید این نوع برخورد اصلاح شود.
«فرج‌الله فصیحی‌رامندی» افزود: با توجه به پایان دوره چهارم شورایاران بیشتر گزارش‌های خود را در رفع مشکلات شهری ارائه دادند که از زحمات آن‌ها قدردانی می‌کنیم.
وی با بیان این که شورایاری در دوره چهارم شورا فعالیت خود را آغاز کرده است، بیان کرد: باید روند این فعالیت‌ها در دوره پنجم شورا نیز مستمر باشد تا شاهد پیشرفت و توسعه شهر قزوین باشیم.
فصیحی‌رامندی با بیان این که شورایاران نخبگان و فعالان پرتحرک شهر قزوین هستند، اظهار کرد: آن‌ها در بیان و ارائه راهکار برای رفع مشکلات نقش بسزایی داشتند که باید حفظ جایگاه این نهاد مداوم باشد.
وی گفت: باید تحمل و ظرفیت خود را نسبت به آن‌چه شهر قزوین دارد بالا ببریم تا درصدد تخریب مسئولانی برنیاییم که از این شهر هستند.
وی یادآوری کرد: باید همه دست به دست هم بدهیم تا بتوانیم با همکاری، هم‌فکری و مساعدت یکدیگر در توسعه و آبادانی شهر قزوین گام برداریم.

ضرورت آموزش شورایاران
مدیرکل امور شهری استانداری هم در این نشست بیان کرد: برای تقویت بنیه علمی و مهارتی شورایاران باید آموزش منتخبان مردم با جدیت دنبال شود.
«رضا گروسی» اظهار کرد: شورایاران با داشتن دغدغه‌های حل مشکلات محلی کمک مؤثری به شهرداری‌ها و شوراها می‌کنند و حلقه واسطی برای تسریع در کاهش چالش‌ها هستند.
وی اضافه کرد: مجموعه شورایاران به عنوان مکمل چرخه مدیریت شهری می‌توانند به کمک مسئولان بیایند و ضمن طرح مشکلات مغفول مانده در لایه‌های اجتماعی به رفع آن‌ها کمک کنند.
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری بیان کرد: خوشبختانه با نگاه ویژه دولت زمینه مشارکت گسترده مردم در شوراها فراهم شده و در محله‌ها نیز شورایاران جایگاه خاصی دارند و با خدمت بی‌منت و خالصانه و بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای علاقه‌مندی خود را برای رفع دغدغه‌های مردم نشان داده‌اند.
وی اظهار کرد: خوشبختانه امروز مردم همه نیازهای خود را ابتدا به شورایاران و سپس نمایندگان خود در شوراها منتقل می‌کنند و این اعتماد جالب توجه است و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم.
گروسی یادآوری کرد: برای این که فعالیت شورایاران روال منطقی پیدا کند و نتیجه‌بخش باشد لازم است آموزش منتخبان با جدیت و استمرار پیگیری شود تا مهارت افراد بیشتر شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code