موضوعات
قزوین

تأمین نیازهای درمانی تا ۵۰ سال آینده در استان

نویسنده:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: با اجرای برنامه‌های زیربنایی و چند طرح مهم و بزرگ تلاش می‌کنیم نیازهای درمانی استان را برای ۵۰ سال آینده تأمین کنیم...
1396/05/22
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: با اجرای برنامه‌های زیربنایی و چند طرح مهم و بزرگ تلاش می‌کنیم نیازهای درمانی استان را برای ۵۰ سال آینده تأمین کنیم.
به گزارش مهر «منوچهر مهرام» افزود: برای پیشگیری از بیماری‌ها و کمک به سلامت جامعه به همکاری همه رسانه‌های دیداری و شنیداری، مکتوب و فضای مجازی نیازمندیم تا اطلاع‌رسانی مناسبی صورت گیرد.
وی افزود: در دوران مدیریت خود هیچ منعی برای حضور خبرنگاران در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها ایجاد نکرده‌ایم و به رغم حساسیت‌های این حوزه اعلام کرده‌ایم در همه مراکز به روی خبرنگاران باز است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین یادآوری کرد: از بیان مشکلات و کمبودهای حوزه کاری خود از سوی خبرنگاران هیچ نگرانی نداریم. اما انتظار داریم رسانه‌ها با انصاف و واقع‌بینی و در نظر گرفتن همه امکانات و ظرفیت‌ها قلم بزنند و در دیدن نقاط پنهان نقص‌ها و مشکلات به ما کمک کنند.

بیمارستان آبیک استاندارد نیست
مهرام در خصوص مشکلات بیمارستان آبیک گفت: این ساختمان شرایط استاندارد یک بیمارستان را ندارد و اگر بخواهیم به مردم دروغ بگوییم می‌توانیم ما هم با برخی هم‌صدا شویم و در ظاهر آن را بیمارستان اعلام کنیم.
مهرام عنوان کرد: برخی بدون دیدگاه کار‌شناسی روی بیمارستان آبیک مانور تبلیغاتی می‌دهند در حالی که باید برای مردم این شهرستان فکر اساسی کنیم تا در آینده از ما گلایه نکنند.

افزایش اعتبارات توانپزشکی در قزوین
مدیرکل بهزیستی قزوین گفت: اعتبارات خدمات توانپزشکی به معلولان از طریق خرید خدمات در سال جاری افزایش یافت.
«علیرضا وارثی» در گفت‌و‌گو با مهر از افزایش اعتبارات خرید خدمات توانپزشکی معلولان استان در راستای سهولت دسترسی خدمات توانبخشی و ارتقای کیفیت زندگی معلولان خبر داد و گفت: با افزایش چند برابری اعتبارات در این حوزه ۱۰۰ درصد معلولان پشت نوبت دریافت خدمات توانپزشکی از این خدمات بهرمند می‌شوند.  مدیرکل بهزیستی قزوین کمبود مراکز روزانه دولتی را در استان، اصلی‌ترین دلیل خرید خدمات توانپزشکی عنوان کرد و افزود: ارائه خدمات درمانی به مددجویان پشت نوبت از دیگر دلایل این اقدام است.
وارثی عنوان کرد: خدمات توانپزشکی در ۴ مرکز کاردرمانی و یک کلینیک فیزیوتراپی غیردولتی در قزوین، یک کلینیک فیزیوتراپی غیردولتی در شهرستان تاکستان و یک کلینیک کاردرمانی در شهرستان آبیک به معلولان استان ارائه می‌شود.
وی اظهار کرد: در همین راستا سالانه برای هر خدمت توانپزشکی و توانبخشی به ازای هر مددجو سالانه تا سقف۵ میلیون ریال برای ۲۰ جلسه درمانی از سوی بهزیستی به عنوانه یارانه به مراکز پرداخت می‌شود.
به گفته مدیرکل بهزیستی استان سال گذشته ۱۱۵ معلول در استان از ۵۴۶ جلسه توانپزشکی از طریق مراکز خرید خدمت شده بهره‌مند شده‌اند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code