موضوعات
قزوین

بنیه دفاعی کشور باید تقویت شود

نویسنده:
امام جمعه قزوین گفت: بنیه دفاعی کشور باید تقویت شود تا بتوانیم به خوبی مقابل دشمنان خود ایستاده و از مرزهای میهن اسلامی خود دفاع کنیم...
1396/05/29
امام جمعه قزوین گفت: بنیه دفاعی کشور باید تقویت شود تا بتوانیم به خوبی مقابل دشمنان خود ایستاده و از مرزهای میهن اسلامی خود دفاع کنیم.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین «عبدالکریم عابدینی» در خطبه‌های نماز جمعه قزوین افزود: اگر نسبت به تقویت بنیه دفاعی خود بی‌تفاوت باشیم با سرنوشت کشورهایی چون سوریه و عراق روبه‌رو می‌شویم.
نماینده ولی‌‌فقیه در استان با بیان این که ایران اسلامی در پی اقتدار دفاعی خود حامی مردمان مظلوم کشورهایی چون سوریه، عراق، یمن و فلسطین بوده است، افزود: باید همواره قوی باشیم و قدرت خود را تقویت کنیم تا دشمن جرأت تعدی به ما را نداشته باشد.
امام جمعه قزوین در ادامه سالگرد ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی را تبریک گفت و افزود: بازگشت آزادگان با سربلندی و حریت به میهن اسلامی یک درس بزرگ به همه انسان‌های آزاده است.
نماینده ولی‌فقیه در استان همچنین یاد و خاطره شهید «محسن حججی» را گرامی داشت و گفت: این شهید با شهادت مظلومانه اما شجاعانه خود نمایشگر چهره واقعی یک شیعه بود و همچون سید و سالار شهیدان به دیدار حق شتافت.
امام جمعه قزوین در ادامه با بیان این که نباید به آمریکا اعتماد کرد، افزود: هرجا که بر آرمان‌های خود پافشاری کرده و مقاومت داشته‌ایم پیروز شده‌ایم و هرگاه نیز که در این خصوص کم کاری کرده‌ایم هزینه‌های زیادی را متحمل شده‌ایم.
حجت‌الاسلام عابدینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر بهره‌گیری از ظرفیت مساجد برای پیشبرد اهداف فرهنگی تأکید کرد و گفت: در این خصوص آن‌طور که باید شاهد استفاده از ظرفیت این مکان‌های مقدس نبوده‌ایم.
امام جمعه قزوین گفت: فعالان حوزه مسجد باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا از ظرفیت این مکان‌ها برای حل مسائل و مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه به بهترین شکل استفاده کرد.
وی خاطرنشان کرد: در مساجد باید سبک زندگی اسلامی، حفظ وحدت و اخلاق دینی را به مردم بیاموزیم و اجازه ندهیم دعواهای سیاسی و حزبی وارد خانه خدا شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در پایان از دولت دوازدهم خواست پس از رأی اعتماد به اعضای کابینه با جدیت بیشتری برای حل مسائل و مشکلات مردم قدم بردارد و در راه اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی بیش از پیش بکوشد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code