موضوعات
قزوین

بسیج امکانات استان برای کمک به زلزله‌زدگان

نویسنده:
به دنبال وقوع زمین لرزه یکشنبه شب درغرب کشور که به کشته و مجروح شدن عده زیادی از هموطنانمان در استان‌های غربی به ویژه کرمانشاه و ایلام منجر شد، نیروهای امدادی و اورژانس استان برای کمک به حادثه دیدگان بسیج شده و به حالت آماده باش درآمد.
1396/08/23
به گزارش همشهری، بر این اساس،سرپرست جمعیت هلال احمر قزوین از اعزام65  نیروی هلال احمر به مناطق زلزله زده غرب کشور خبرداد و افزود: پس از دریافت درخواست امداد از سوی مناطق زلزله زده غرب کشور، بامداد روز دوشنبه(دیروز) 50 نیروی هلال احمر قزوین با 17 خودروی امدادی و آمبولانس به این مناطق اعزام شدند.
«حسن آصفی» در عین حال از آمادگی اعزام نیروهای بیشتربه این مناطق در صورت استمداد امدادرسانی از نقاط زلزله زده خبرداد.
او اضافه کرد: جمعیت هلال احمر قزوین با 270 نیرو در آماده باش کامل برای امداد رسانی به نقاط زلزله زده غرب کشور قرار دارد و تیم های خیران و پزشکان داوطلب برای حضور در این مناطق اعلام آمادگی کرده‌‌اند که در صورت نیاز به این مناطق اعزام می‌شوند.
 مدیرعامل جمعیت هلال احمر قزوین همچنین از ارسال هزار چادر امدادی و 2 هزار تخته پتو از سوی این دستگاه به مناطق زلزله زده غرب کشور خبرداد.

ماشین‌های سنگین در راه کرمانشاه
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین گفت: 2 دستگاه ماشین سنگین این نهاد به منظور کمک به آوار برداری مناطق زلزله زده، عازم مناطق غرب کشور شد.
«حمد همتیان» ادامه داد: با توجه به ابعاد گسترده زلزله در مناطق غربی کشور، بنیاد مسکن استان بلافاصله آمادگی خود را برای اعزام نیرو و انتقال ماشین آلات سنگین برای کمک به آواربرداری‌ها اعلام کرد. به همین منظور در نخستین ساعات بامداد دوشنبه یک دستگاه بیل زنجیره‌ای برای بازگشایی معابر و جا به جایی آوار به همراه یک دستگاه لودر به مناطق آسیب دیده از زلزله غرب کشور ارسال شد.

اعزام ۴ دستگاه آمبولانس
 سخنگوی اورژانس استان هم از اعزام ۴ دستگاه آمبولانس به مناطق زلزله زده خبرداد و گفت: ۲۵۰ نیرو آماده باش هستند تا درصورت نیاز به محل حادثه اعزام شوند.
«سیدمهدی حسینی» ادامه داد: در پی‌وقوع زلزله نسبتا شدید در مناطق غربی کشور در حال حاضر همه نیروهای اورژانس و همچنین اورژانس هوایی استان آماده‌باش کامل هستند.

 برپایی بیمارستان صحرایی قزوین در غرب کشور
از سوی دیگر، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قزوین از استقرار بیمارستان صحرایی اورژانس استان در ثلاث باباجانی کرمانشاه از مناطق زلزله زده غرب کشور خبر داد.  
«پیمان نامدار» اضافه کرد: با وقوع زمین لرزه، بیمارستان صحرایی اورژانس قزوین که برای خدمات دهی به زائران اربعین در مناطق مرزی مستقر بود به منظور کمک به زلزله زدگان کرمانشاه در این استان برپا شد.   وی اضافه کرد: این بیمارستان صحرایی دارای امکاناتی چون اتاق عمل،آی. سی. یو، سی سی یو،ارتوپد،چشم پزشک،زنان،داروخانه و 50تخت بستری است.  
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قزوین همچنین از اعزام 12 تکنیسین اورژانس استان برای خدمت رسانی به زلزله زدگان غرب کشور خبر داد.

فراخوان اورژانس قزوین
همچنین نیروهای مرکز فوریت‌های پزشکی قزوین در فراخوانی برای عزام به مناطق حادثه دیده و آمادگی ارایه خدمات به آسیب دیدگان گردهم آمدند و نشست هماهنگی مربوط به زلزله غرب کشور در همان ساعات اولیه یکشنبه شب، در ستاد نوروزیان مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان برگزار شد. مسئولان در این بر آمادگی کامل و همه جانبه نیروها برای خدمات دهی در مواقع بحرانی تأکید کردند.
یادآوری می‌شود همه امکانات امدادی و اورژانس استان، برای اعزام به غرب کشور آماده باش در کامل هستند.  همچنین مردم انسان دوست قزوین از سراسر شهرهای استان با مراجعه به پایگاه‌های هلال احمر و مراکز امدادی، آمادگی خود را برای ارسال موادغذایی، لباس گرم، پتو و. . . برای هموطنان آسیب دیده در زمین لرزه یکشنبه شب،اعلام کرده اند.

اعزام کوهنوردان قزوینی به مناطق زلزله زده
 از سوی دیگر « غلامحسین نیکونام» رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان با صدور فراخوانی از کوهنوردان استان برای امداد رسانی به زلزله زدگان مناطق سخت گذر غرب کشور دعوت به همکاری کرد.  در این فراخوان آمده است: با توجه به وقوع زلزله در مناطق غرب کشور و هماهنگی با جمعیت هلال احمر استان هیات کوهنوردی در نظر دارد یک گروه آماده باش ایجاد و در صورت نیاز به این مناطق اعزام کند.
همنوردانی که مایل هستند می‌توانند برای هماهنگی بیشتر به هیات کوهنوردی استان مراجعه کنند.  وقوع زلزله 7/3 ریشتری در غرب کشور که باعث کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از هموطنان در غرب کشور شده است، در بخش‌هایی از مناطق استان هم احساس شد، اما به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین هیچ گزارشی از وقوع خسارت در استان دریافت نشده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code