موضوعات
قزوین

بررسی علت مرگ مادر هنگام زایمان

نویسنده:
علت مرگ مادر قزوینی که پس از زایمان جان خود را از دست داد از سوی کارشناسان درمانی در حال تحقیق و بررسی است...
1396/06/04
علت مرگ مادر قزوینی که پس از زایمان جان خود را از دست داد از سوی کارشناسان درمانی در حال تحقیق و بررسی است.
به گزارش همشهری، این مادر جوان که در نخستین زایمان خود در یکی از بیمارستان‌های خصوصی قزوین فرزند دوقلو به دنیا آورد. او که پس از گذشت چند روز از زایمان دچار خونریزی شده بود با انتقال به بیمارستان ولایت در نهایت روز سه شنبه31 مرداد جان خود را از دست داد. از سوی دیگر، استاندار هم ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی خود را مامور پیگیری علت فوت مادر قزوینی کرد.
«سید سعید شاهرخی» معاون معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در نامه‌ای خطاب به «منوچهر مهرام»، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، بر بررسی کامل موضوع و ارائه گزارش در این خصوص تاکید کرد.
در بخشی از نامه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آمده است: با توجه به اطلاع واصله، وضع حمل یکی از بانوان محترمه قزوین در یکی از بیمارستان‌های خصوصی استان و انتقال وی برای ادامه درمان به بیمارستان ولایت قزوین منجر به فوت مادر شده است.
شاهرخی در پایان نامه گفته است: شایسته است حسب دستور و تاکید استاندار در اسرع وقت ضمن بررسی موضوع به‌خصوص دلایل فوت وی ، نتیجه را طی گزارش کاملی به این معاونت اعلام کنید.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین هم در این باره گفت: اکنون موضوع علت فوت این مادر جوان در دانشگاه علوم پزشکی قزوین در دست بررسی است و پس از طرح در کمیته مرگ مادر، نظر کارشناسی قطعی در این زمینه اعلام خواهد شد تا اگر قصور پزشکی رخ داده باشد برخورد جدی صورت گیرد.
«محمدحسین ارداقیان» ادامه داد: هرگونه نظری درباره فوت این مادر قبل از اعلام نظر کارشناسان درمان اعتبار چندانی ندارد و باید منتظر نظر نهایی کمیته مرگ مادر باشیم.
سال گذشته نیز یک مادر باردار قزوینی هنگام زایمان فوت شد که در نظر نهایی پزشکی قانونی، علت مرگ آمبولی ریه ذکر شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code