موضوعات
قزوین

بررسی تداخل 200 هزار هکتار از اراضی استان

نویسنده:
مدیر امور اراضی استان گفت: تداخل اراضی حدود 200 هزار هکتار از اراضی ملی در دستور کار قرار دارد که بررسی می‌شود...
1396/06/15
مدیر امور اراضی استان گفت: تداخل اراضی حدود 200 هزار هکتار از اراضی ملی در دستور کار قرار دارد که بررسی می‌شود.
«رضا افلاطونی» در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: بحث تداخلات اراضی بین دولت و مردم از گذشته وجود داشته و این اختلاف همچنان ادامه دارد که این امر موجب اجرای قانون رفع تداخلات اراضی شده است.
وی افزود: سنددار کردن اراضی کشاورزی، استاندارد کردن فرآیند فعالیت‌های اداری، ارتقای ضریب تولید محصولات کشاورزی و تعیین تکلیف اراضی ملی که متعلق به دولت است از جمله اهدافی است که این قانون دنبال می‌کند.
مدیر امور اراضی استان با بیان این که تعیین تکلیف حقوق متقابل دولت و مردم از موارد مهمی است که قانون رفع تداخلات اراضی دنبال می‌کند، عنوان کرد: در حال حاضر یک کمیسیون در مدیریت امور اراضی تحت عنوان کمیسیون «رفع تداخلات اراضی» تشکیل شده که اختلافات موجود در این حوزه را بررسی می‌کند.
افلاطونی عنوان کرد: در سال گذشته درخواست رفع تداخلات 176 هزار هکتار از اراضی در استان مورد بررسی قرار گرفت که در نتیجه آن حدود 16 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی به نفع مردم آزاد شد.
این مسئول خاطرنشان کرد: این زمین‌ها به دلیل تداخل با اراضی ملی در فهرست زمین‌های ملی و متعلق به دولت قرار داشت که با انجام بررسی‌های لازم این تداخلات برطرف و حدود 16 هزار هکتار از زمین‌های مذکور به نام مردم سنددار شد.
مدیر امور اراضی استان با اشاره به متراژ اراضی که برای سال جاری به منظور رفع تداخلات در دستور کار این اداره قرار گرفته است، بیان کرد: برای سال جاری هم 200 هزار هکتار از اراضی در دستور کار قرار دارد که بررسی‌های لازم برای رفع تداخلات این اراضی در حال انجام است.
افلاطونی یادآوری کرد: میزان پیشرفت این پروژه تاکنون 80 درصد بوده و همه تلاش خود را به کار می‌گیریم تا هرچه سریع‌تر این اراضی تعیین تکلیف شوند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code