موضوعات
قزوین

اهدای ۱۵ هزار جلد کتاب به مناطق محروم

نویسنده:
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قزوین گفت: بیش از ۱۵ هزار جلد کتاب از طرف کانون به مدارس و مساجد مناطق محروم استان اهدا شد...
1396/06/15
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قزوین گفت: بیش از ۱۵ هزار جلد کتاب از طرف کانون به مدارس و مساجد مناطق محروم استان اهدا شد.
«مژده اروجی» در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: در فعالیت‌ها هیچ‌ وقت از مناطق محروم غفلت نمی‌کنیم چراکه کودکان روستایی هم مانند دیگر کودکان حق شکوفایی استعدادهایشان را دارند.
وی اضافه کرد: از میان کودکان روستایی که مشکل رفت‌‌وآمد به مراکز کانون در شهر را دارند عضو مکاتبه‌ای ادبی گرفته‌ایم که مربی ادبی در قالب نامه با این کودکان در ارتباط است و این کودکان هرگز رها نخواهند شد.
اروجی با اشاره به حضور بیش از 150 عضو مکاتبه‌ای روستایی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بیان کرد: با این روش استعدادها در بین کودکان روستایی شناسایی و خط‌فکری و خوراک ادبی به آن‌ها داده می‌شود.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گفت: اجرای برنامه سفرکتاب هر 45 روز به یک استان باهدف آشنایی کودکان با کتاب و کانون، از برنامه‌های کاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود.
وی با اشاره به هنر خوشنویسی که از هنرهای پررنگ استان است، افزود: در خوشنویسی اعضای توانمندی در کانون داریم که رتبه‌های کشوری بسیاری کسب کرده‌اند؛ حتی یک عضو نوجوان اقبالیه‌ای در رشته نستعلیق در سطح بین‌المللی رتبه برگزیده در بین 50 هزار اثر را از آن خود کرد.
اروجی اظهار کرد: در رشته نقاشی در مسابقات هشتمین 2 سالانه کشوری، مدال نقره را کسب کردیم و موفقیت‌های بسیاری از جمله رتبه ‌8 در شاخص عمومی و رتبه یک در شاخص فرهنگی نهادهای استان را به دست آوردیم.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بیان کرد: در بخش‌های ادبی و مذهبی حضور پررنگی داشتیم و برگزاری سوگواره‌های عاشورایی و چاپ و رونمایی از کتابی باعنوان گلوله سرخط که مبنایش حفظ ارزش‌های دفاع مقدس بود را در کارنامه کانون داریم.
اروجی ضمن اشاره به حضور 30 هزار کودک و نوجوان عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان عنوان کرد: برای نخستین بار دوره‌های ماهانه بررسی و نقد ادبی با عنوان دوپنجره درکانون برگزار‌ می‌شود که نویسندگان کشوری کتاب‌های کانون در این محفل‌ها دعوت و حاضر می‌شوند.
وی افزود: در بخش قصه‌گویی فعالیت چشم‌گیری داشتیم که درسال 93 رتبه اول کشوری و در سال گذشته رتبه دوم کشوری را از آن خود کردیم. در بخش قصه‌گویی مربیان و آزاد، یک مادربزرگ قزوینی با یک قصه و گویش اصیل قزوینی توانست مقام برگزیده را کسب کند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان عنوان کرد: در جشنواره‌های رضوی باهدف آشنایی کودکان با سیره رضوی حضور فعالی داشتیم که در بخش کاردستی این جشنواره رتبه برتر را کسب کردیم و کاردستی برگزیده استان قزوین پوستر کشوری این جشنواره شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code