موضوعات
قزوین

افزایش 8 برابری بودجه شهرداری قزوین

نویسنده: شیما شاهین فر خبرنگار
شهردار قزوین گفت: در ۸سال اخیر بودجه شهرداری قزوین ۸برابر افزایش یافته است...
1396/05/18
شهردار قزوین گفت: در ۸سال اخیر بودجه شهرداری قزوین ۸برابر افزایش یافته است.
«مسعود نصرتی» درنشست خبری به مناسبت روز خبرنگار با اشاره به مشارکت و اتحاد ایجاد شده درمجموعه مدیریت شهری بیان کرد: این همدلی منجر به اجرای پروژه‌های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی درمقیاس بزرگ و کوچک شده است.
وی افزود: بازگشایی همه بلوارهای شهر براساس مصوبات طرح جامع شهر، طرح تفصیلی و طرح جامع ترافیک شهر قزوین درسال‌های اخیر صورت گرفته است.
شهردار قزوین با تأکید براینکه مدیریت شهری باید روی ریل ایجاد شده حرکت کند، اضافه کرد: راه اندازی سایت 110 هکتاری محمد آباد مختص دفع و پردازش پسماند، افتتاح حدود 19تقاطع غیرهمسطح، ایجاد 24کیلومتر مسیر دوچرخه سواری، بهره‌برداری از بوستان هزارهکتاری باراجین، افتتاح دهکده طبیعت به عنوان افتخار استان و بهره برداری از سرای سعدالسلطنه به عنوان آخرین کاروانسرای راه ابریشم از اقدام‌های مدیریت شهری در این دوره از فعالیت خود بوده است.
نصرتی به برگزاری برنامه‌های مناسبتی باهدف معرفی قزوین اشاره کرد و گفت: برگزاری برنامه‌هایی نظیر جشن روز قزوین و جشنواره بازی و اسباب بازی که به طور متوسط هر 6ماه قزوین را در کشور معرفی می‌کند  نیز درهمین جهت صورت گرفته است.
مدیر ارشد شهری قزوین اجلاس جهانی راه ابریشم را اقدامی مثبت در کشور ارزیابی کرد و توضیح داد: این اجلاس زمینه را برای افزایش نزدیکی و ارتباط با کشور چین فراهم کرد و سبب شد تا مدیریت این مجمع به قزوین سپرده شود.
نصرتی با بیان این که پروژه‌های سرمایه‌گذاری مانند بادامستان و پونک و الهیه به سرمایه‌گذار واگذار شده اند، افزود: درحال حاضر تنها 2پروژه پل امام رضا (ع) و ساختمان جدید شهرداری قزوین نیمه تمام هستند.
وی در رابطه با نحوه تامین مالی پروژه‌های شهرداری هم بیان کرد: تامین اعتبار برای این پروژه‌ها عمدتا بر اساس تیپ رایج کشور صورت گرفته و تفاوت ما با سایر شهرها در پروژه‌های متمایزی است که گویای اطمینان سرمایه‌گذار هستند.
نصرتی اضافه کرد: کارنامه مدیریت شهری قزوین به طورمیدانی قابل مشاهده است و ما با وجود نقاط ضعف در حد توانمان کوشیده‌ایم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code