موضوعات
قزوین

افزایش 3 برابری تولید کشمش در تاکستان

نویسنده:
استاندار گفت: داربستی کردن باغ های انگور از اولویت‌های جدی دولت است که با با اجرای این طرح، تولید کشمش از 300 هزار تن به 900 هزار تن می‌رسد و 3 برابر می‌شود.
1396/06/06
به گزارش همشهری، «فریدون همتی» در دیدار با امام جمعه تاکستان با بیان این که در سفر هیات دولت به استان داربستی کردن هزار هکتار از باغ های انگور مصوب شد ، ادامه داد: برای اجرای این طرح، در کنار منابع دولتی نیازمند جذب سرمایه‌گذار هستیم که اقدامات لازم در این زمینه در حال پیگیری است.
وی با بیان این که داربستی کردن 30 هزار هکتار از با غ های انگور تاکستان در دستور کار قرار دارد از واریز 200 میلیارد ریال اعتبار به صندوق حمایت و توسعه کشمش استان خبر داد.
 مدیر ارشد استان اضافه کرد: مشکل کشاورزان تاکستانی نیازمند برنامه‌ریزی است که در این زمینه صندوق حمایت و توسعه کشمش راه‌اندازی شده تا بخشی از مشکلات برطرف شود.  استاندار با اشاره به اهمیت حمایت از کشاورزان گفت: شهرستان تاکستان قطب تولید انگور و کشمش بوده که ظرفیت مطلوبی در رونق اقتصادی به شمار می‌رود و باید به درستی بهره‌گیری شود.
وی در پایان سخنانش رفع مشکلات جامعه را اولویت برنامه‌های دولت و مسئولان برشمرد و افزود: در این مسیر مردم در کنار مسئولان باید همت کنند.

پیگیری انتقال خط راه‌آهن از تاکستان
امام جمعه تاکستان نیز در این دیدار گفت: به سبب عبور خط راه‌آهن از داخل شهر سالانه شاهد چندین اتفاق تلخ و فوت شهروندان هستیم که این موضوع باید هر چه سریع‌تر بررسی و انتقال خط آهن از داخل تاکستان اجرایی شود.
آیت‌الله «علی اسلامی» عنوان کرد: با انتقال خط راه‌آهن چندین هکتار زمین در تاکستان آزاد می‌شود که می‌توان در اجرای طرح‌های تولیدی و اقتصادی از این ظرفیت استفاده کرد.
وی گفت: هفته دولت فرصتی مناسب برای بیان عملکرد دولت‌مردان بوده و مسئولان باید برای تحقق اهداف نظام تلاش کنند.
امام جمعه تاکستان بیان کرد: نگاه ویژه مسئولان استانی به مشکلات مردم در شهرستان‌ها اقدامی شایسته و حائز اهمیت است چرا که خدمت به مردم اولویت نخست مدیران و مسئولان به شمار می‌رود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code