موضوعات
قزوین

افزایش سرانه مطالعه با کمک مدیریت شهری

نویسنده:
عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: در راستای افزایش سرانه مطالعه، شهرداری قزوین نیم درصد از درآمد خود به کتابخانه‌ها تخصیص می‌دهد...
1396/08/30
عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: در راستای افزایش سرانه مطالعه، شهرداری قزوین نیم درصد از درآمد خود به کتابخانه‌ها تخصیص می‌دهد.
«مهدیه سادات قافله‌باشی» در گفت‌وگو با تسنیم درباره ضرورت و اهمیت افزایش سرانه مطالعه در قزوین اظهار کرد: افزایش سرانه مطالعه در هر جامعه‌ای یکی از شاخص‌های مهم توسعه یافتگی‌ است چرا که این موضوع سبب افزایش سطح اطلاعات و آگاهی جامعه می‌شود.  وی افزود: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی ناشی از نا آگاهی  برخی افراد و فقر فرهنگی است که همه اینها از کاستی مطالعه و پرداختن بیش از اندازه به فضای مجازی با قصد تفریح و سرگرمی است.
این عضو شورای اسلامی شهر با اشاره به این‌که فضای مجازی مزایا و معایبی دارد عنوان کرد: فضای مجازی هم به عنوان یک رسانه است، ولی استفاده نادرست از آن می‌تواند بسیار مخرب، وقت‌گیر و ناکارآمد باشد.
قافله‌باشی افزایش سرانه مطالعه را یکی از موضوعات بسیار مهم برای شورای اسلامی شهر دانست و افزود: افزایش سرانه مطالعه برای شورای اسلامی شهر بسیار مهم است و شورای اسلامی شهر وظیفه دارد در این زمینه گام بردارد، بنابراین شهرداری قزوین باید نیم درصد از درآمد خود را به کتابخانه‌ها تخصیص دهد.
وی با بیان این‌که می‌توان در این زمینه از طرح‌هایی خلاقانه استفاده کرد گفت: برای تحقق این مهم می‌توانیم طرح‌هایی خلاقانه در مراکز عمومی و بوستان‌ها را اجرا کنیم و کیوسک‌هایی (دکه) را به عنوان ایستگاه مطالعه در شهر مستقر کنیم.
این عضو شورای اسلامی شهر خاطرنشان کرد: همچنین یکی از موضوعاتی که می‌توانیم در قزوین اجرا کنیم، طرح نذر کتاب است که باید بررسی شود.
قافله‌باشی اظهار کرد: از آنجای که قزوین نامزد پایتخت فرهنگی کتاب کشور  است، از مخاطبان و رسانه‌ها می‌خواهیم اگر طرح خلاقانه‌ای در این بخش دارند، به مجموعه مدیریت شهری ارائه دهند، همچنین از شهرداری می‌خواهیم به این بخش مهم ورود پیدا کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code