موضوعات
قزوین

افتتاح 1081پروژه درهفته دولت

نویسنده:
استاندار با بیان اینکه تورم دو رقمی طی 4 سال گذشته تک رقمی شده است، گفت: در هفته دولت امسال 1081پروژه در شهر و روستاهای استان با اعتباری بیش از 458میلیارد تومان به بهره برداری می رسد...
1396/06/01
استاندار با بیان اینکه تورم دو رقمی طی 4 سال گذشته تک رقمی شده است، گفت: در هفته دولت امسال 1081پروژه در شهر و روستاهای استان با اعتباری بیش از 458میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.
به گزارش همشهری «فریدون همتی» درنشست خبری به مناسبت هفته دولت عنوان کرد: همچنین درحوزه بیکاری و تولید و اشتغال که دغدغه اصلی کشور است، روند اعتماد به سرمایه گذاری دراستان قابل توجه بوده است. از این رو باید با کاهش نرخ سود بانکی، از تولیدکنندگان استان حمایت کنیم.
وی عنوان کرد: سال گذشته از ۱۲۲۸ واحد تولیدی و صنعتی استان که با بحران کمبود تقدینگی، مشکلات بازار یا معضل مدیریتی روبه رو بودند، با پرداخت تسهیلاتی به ارزش هزارو ۳۴۰میلیارد تومان حمایت شد.

افزایش 375 میلیون دلاری صادرات غیرنفتی
استاندار در ادامه با بیان این که ۲۲هزارشغل جدید درسال گذشته ایجاد شد و ۱۴هزارنفر کد بیمه جدید دریافت کردند، عنوان کرد: سال گذشته ۶۷۵میلیون دلارصادرات غیرنفتی از استان صورت گرفت که درمقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۳۰۰ میلیون دلار بود، افزایش 375میلیون دلاری را شاهد بودیم.
همتی با اشاره به طرح های نیمه تمام استان گفت: امسال بنا داریم از ۵۰۰واحد نیمه تکمیل که پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد دارند حمایت کنیم. البته برنامه ما ساماندهی هزارواحد است که ۵۰۰واحد از واحدهای نیمه تمام است که اگر این هزارواحد  راه اندازی شود، شاهد جهش چشمگیری در حوزه صادرات استان خواهیم بود. استاندار با بیان این که با 2خودروساز درحال مذاکره هستیم، ادامه داد: این مذاکره برای ساخت سالانه ۲هزار دستگاه پژو با همکاری قم و آذربایجان شرقی است. ضمن این که با شرکت ماموت هم برای تولید خودرو مذاکراتی را داشته ایم.

افزایش ورود گردشگران خارجی
استاندار به حوزه گردشگری نیز اشاره کرد و گفت: در زمینه گردشگری تمرکز خاصی صورت گرفته است که تعداد گردشگران خارجی از ۳هزار و ۸۶۲ نفر در سال ۹۲ به ۶هزار و۵۴۰ نفر در سال ۹۵ افزایش یافته است.همتی ادامه داد: امسال پروژه های گردشگری مانند گرمابه صفا، کاروانسرای اردکانی، سعدالسلطنه و دولتخانه صفوی درحال بهسازی و توسعه است تا با افزایش جذب گردشگر به قزوین، برای استان ارزآوری کنیم.وی همچنین بیان کرد:  طی4 سال گذشته مدیریت آب در حوزه های آشامیدنی، کشاورزی و صنعتی اولویت نخست استان بود که با اقداماتی چون نصب کنتور بر چاه های مجاز، تغییر الگوی کشت، توسعه سامانه های جدید آبیاری و توسعه کشت گلخانه ای و مقابله با حفر چاه های غیرمجاز زمینه مدیریت آب را فراهم کردیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code