موضوعات
قزوین

افتتاح ۵ طرح تعاونی با اشتغال 61 نفر

نویسنده:
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از افتتاح ۵ طرح تعاونی در استان قزوین با اشتغالزایی۶۱ نفر در هفته تعاون خبر داد...
1396/06/15
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از افتتاح ۵ طرح تعاونی در استان قزوین با اشتغالزایی۶۱ نفر در هفته تعاون خبر داد.
«مسعود بابایی» در گفت‌وگو با مهر افزود: تکثر فعالیت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسالت دست‌اندرکاران این وزارتخانه را سنگین‌تر کرده و اشتغال، کارآفرینی و کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله وظایف سنگین این وزارتخانه است.
وی ادامه داد: تعاون ریشه در مفاهیم قرآنی دارد و خداوند در قرآن همه مسلمانان را به تعاون در نیکوکاری و تقوا توصیه کرده و این دو مفهوم همزاد یکدیگر شده‌اند.  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به این که در استان ۶۴۹ تعاونی فعال وجود دارد که و برای ۷۵۷۹ نفر شغل ایجاد کرده‌اند، گفت: در سال گذشته ۸۹۹ فرصت شغلی ایجاد شده است واین در حالی است که در پنج ماهه امسال ۴۱۰ فرصت شغلی ایجاد شد.

طرح «روستاتعاون» در استان اجرا می‌شود
بابایی شناخت مزیت‌های اشتغالزایی در مناطق روستایی را از برنامه‌های جدی دولت تدبیر و امید عنوان و تصریح کرد: در این راستا طرح «روستا – تعاون» شکل گرفت و مهم‌ترین هدف آن تقویت و ارتقای فرهنگ کار است و معاونت اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ماموریت دارد با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و همایش به تغییر نگرش جامعه کارگری کمک کند.

تسهیل صدور مجوز تعاونی‌های روستایی
رئیس سازمان تعاون روستایی استان گفت: در راستای جلوگیری از مهاجرت روستاییان و ایجاد اشتغال در روستاها باید روند صدور مجوز تعاونی‌های روستایی تسهیل شود.  به گزارش تسنیم «محمود محمودی» در دیدار با اعضای تعاونی‌های روستایی اظهار کرد: یکی از مشکلات مهم روستاها بیکاری است که سبب شده است روستاییان به شهرها مهاجرت کنند در حالی که روستاها ظرفیت بسیار بزرگی برای اشتغال و تولید هستند. وی با بیان این که تعاونی‌های روستایی می‌توانند در ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستاییان بسیار اثرگذار باشند عنوان کرد: روند صدور مجوز تعاونی‌های روستایی باید تسهیل و تسریع شود.
رئیس سازمان تعاون روستایی با اشاره به کارکرد تعاونی‌های روستایی و کمک به اقتصاد کشور گفت: تعاونی‌های یکی از مولفه‌های توسعه اقتصادی به شمار می‌روند که می‌توانند در ایجاد اشتغال بسیار اثرگذار باشند.
محمودی با بیان این که تعاونی‌ها می‌توانند دولت را در رسیدن به اهداف خود که بهبود فضای کسب‌وکار و وضعیت اجتماعی خانوار است کمک کنند عنوان کرد: ایجاد سرمایه‌های بزرگ توسط سرمایه‌های خرد مردم می‌تواند طرح‌های بزرگی را راه‌اندازی کند.  وی اضافه کرد: 140 تعاونی که بیشتر آن‌ها کشاورزی هستند در قزوین فعال است که 60 هزار بهره‌بردار کشاورزی در آن‌ها عضو هستند که این تعداد باید افزایش یابد تا همه کشاورزان در قالب تعاونی‌ها به فعالیت بپردازند.
رئیس سازمان تعاون روستایی استان با بیان این که بهره‌وری افراد و درآمد آن‌ها در قالب تعاونی‌ها افزایش می‌یابد، عنوان کرد: تعاونی‌ها از طریق واگذاری اختیار به مردم، توسعه خدمات اجتماعی، حمایت و حفظ طبیعت اشتغالزایی و ایجاد فرصت‌هایی برای پیشرفت و ترقی زنان، منجر به رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی و در نهایت بهبود عملکرد شرکت‌های تعاونی می‌شوند.

11 کشته و مصدوم در 3 حادثه رانندگی  
رئیس پلیس راه استان از وقوع 3 تصادف و از کشته شدن 4 تن و مصدومیت 7 تن در این سوانح رانندگی خبر داد.  سرهنگ «نصرالله بیگلری» در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: ماموران پلیس راه پس از کسب خبر واژگونی یک خودروی پراید در جاده اصلی روستای یاری‌آباد به سمت بوئین‌زهرا بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.
وی ادامه داد: با حضور ماموران در محل مشخص شد سواری پراید با 4 سرنشین به دلیل بی‌توجهی به جلو واژگون شد که بر اثر این حادثه راننده و 3 سرنشین مصدوم شدند و یکی دیگر از سرنشینان خودرو به علت شدت جراحات وارده در صحنه فوت کرد. مصدومان از سوی عوامل امدادی به مراکز درمانی منتقل شدند.
وی افزود: در حادثه دیگری که در مسیر شمالی آزادراه قزوین ـ زنجان به وقوع پیوست یک دستگاه خودرو پراید با 3 سرنشین نرسیده به سه‌راهی ضیاءآباد به علت بی‌احتیاطی از جانب راننده به دلیل بی‌توجهی به جلو واژگون شد و راننده و سرنشینان مصدوم شدند که پس از انتقال به بیمارستان یکی از سرنشینان به علت شدت ضربات وارده جان خود را از دست داد.  
رئیس پلیس راه استان اضافه کرد: برخورد یک دستگاه سواری پراید با یک دستگاه موتورسیکلت در جاده روستای «کهک» به «دیال‌آباد» در شهرستان تاکستان راکب و ترک‌نشین موتورسیکلت به علت شدت جراحات وارده پس از انتقال به بیمارستان فوت کردند.  
کارشناسان علت این حادثه را بی‌احتیاطی از جانب راننده سواری پراید ناشی از انحراف به چپ نسبت به موتورسیکلت اعلام کردند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code