موضوعات
قزوین

آغاز ساخت خانه‌های گیلانغرب از سوی بنیاد مسکن قزوین

نویسنده:
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: عملیات آواربرداری، پی کنی و ساخت واحدهای مناطق زلزله زده گیلانغرب در استان کرمانشاه از سوی این نهاد آغاز شد...
1396/09/01
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: عملیات آواربرداری، پی کنی و ساخت واحدهای مناطق زلزله زده گیلانغرب در استان کرمانشاه از سوی این نهاد آغاز شد.
«محمد همتیان» در گفت و گو با ایرنا افزود: همزمان با وقوع زلزله اخیر در غرب کشور و اعلام آمادگی برای کمک به حادثه دیدگان این واقعه و نیز به لحاظ پیشینه ساخت و ساز منازل خسارت دیده در بازسازی نقاط زلزله زده ورزقان در آذربایجان شرقی از سوی این نهاد، بلافاصله ماشین‌های سنگین خود را به منطقه اعزام کردیم.
وی ادامه داد: پس از این زلزله، بنیاد مسکن قزوین به همراه 6 استان دیگر به عنوان ستاد معین در ساخت و ساز مناطق زلزله زده کرمانشاه انتخاب و در گیلانغرب مستقر شدند.
به گفته وی، آواربرداری، پی کنی و احداث منازل خسارت دیده یک شهر، 2 بخش،6 دهستان به همراه 209 روستا در استان کرمانشاه به ستاد معین استقرار یافته بنیاد مسکن واگذار شده است. همتیان در ادامه به میزان خسارت‌های وارد شده به مناطق محول شده به استان اشاره کرد و افزود: میانگین خسارت به منازل مناطق یاد شده از سوی کارشناسان ما 20 تا 80 درصد تخمین زده شده است.  این مسئول استان یادآوری کرد: پی کنی، مرمت و ساخت هزار و 890 واحد آسیب دیده روستایی به همراه 415 واحد مسکونی آسیب دیده  شهری در گیلانغرب در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قرار گرفته است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code