موضوعات
پرند

شرکت عمران برای نصب انشعابات آب همکاری نمی‌کند

نویسنده: فرید عرفانی مقدم پرند-همشهری پرند
مدیر شرکت آب و فاضلاب پرند با انتقاد از شرکت عمران در بی‌توجهی به توافقنامه‌ها با این شرکت گفت: متاسفانه شرکت عمران پرند برخلاف توافقنامه های منعقد شده با شرکت آبفا، به تعهدات خود عمل نمی‌کند...
1394/09/25
مدیر شرکت آب و فاضلاب پرند با انتقاد از شرکت عمران در بی‌توجهی به توافقنامه‌ها با این شرکت گفت: متاسفانه شرکت عمران پرند برخلاف توافقنامه های منعقد شده با شرکت آبفا، به تعهدات خود عمل نمی‌کند.
«شفا نظر‌پور» با تأکید بر اینکه شرکت آب و فاضلاب پرند خود را متعهد به تامین آب و نصب انشعاب به واحد‌های مسکن مهر پرند می‌داند، اظهار کرد: چندین توافقنامه با شرکت عمران پرند منعقد شده که متاسفانه تاکنون این شرکت به این توافقنامه‌ها بی‌توجهی کرده و مشکلات فراوانی برای شرکت آب در ارایه خدمت‌رسانی به مردم شریف پرند به وجود آورده است.
نظرپور با تشریح توافقنامه‌های منعقد‌شده بین طرفین، تصریح کرد: شرکت آبفای جنوب غربی استان تهران به تعهدات خود در قبال نصب انشعابات آب و تامین آب مسکن مهر پایبند بوده و انتظار دارد که شرکت عمران و سایر تعاونی ها نیز به تعهدات خود عمل کنند.
وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب پرند تا کنون فراتر از شرح وظایف خود عمل کرده است، گفت: شرکت عمران و بسیاری از شرکت های تعاونی مسکن مهر به شرکت آبفا بدهکار هستند اما این شرکت برای اینکه ساکنان دچار مشکل نشوند، آب را بدون انشعاب در اختیار مردم قرار داده است.
نظرپور با بیان اینکه در 6 ماه گذشته چندین هزار انشعاب آب در واحد های مسکن مهر پرند نصب شده است، گفت: در 6 ماه گذشته 7200 انشعاب در پروژه کیسون، 3640 انشعاب در کوزو (فاز 6)، 4008 انشعاب در پروژه مپسا (فاز 3 و 5) و 1208 انشعاب در پروژه هسا، نصب شده است.
نظرپور اضافه کرد: کل واحد های مسکن مهر پرند 90 هزار و 2786 واحد است که تاکنون در 40 هزار و 6382 واحد مسکن مهر، انشعاب آب نصب شده است.
مدیر آب و فاضلاب پرند اضافه کرد: بر اساس توافقنامه‌ای که بین وزیر مسکن و شهر سازی سابق با وزیر نیرو انجام شده بود، بنا شد که به ازای هر انشعاب آب مبلغ 650 هزار تومان به شرکت آب و فاضلاب تا تاریخ 22 اسفند سال 1390 واریز شود. در واقع این توافق بین وزرای سابق نیرو و مسکن منعقد شد و 400 هزار تومان برای حق انشعاب آب و 250 هزار تومان هزینه انشعاب فاضلاب محاسبه شده بود.نظرپور در ادامه اظهار کرد: در این توافقنامه وزارت مسکن و شهر‌سازی و تعاونی های آن باید تا این تاریخ مبالغ مذکور را در وجه شرکت‌های آب و فاضلاب سراسر کشور واریز می کردند. متاسفانه در شهر جدید پرند حق انشعابات را بعد از تاریخ مقرر پرداخت کردند و تعداد واحد هایی که تا تاریخ 22 اسفند 1390 حق انشعابشان را واریز کردند ما هم انشعابات آنها را وصل کردیم و هیچ گونه مشکلی در این راستا وجود ندارد.
وی افزود: واحد‌هایی که در سال 91، 92 و 93 حق انشعابات را پرداخت کردند بر اساس قانون و حق انشعابات شرکت آب و فاضلاب، باید مابه تفاوت انشعابات را پرداخت کنند تا آبفا نسبت به نصب انشعابات اقدام کند.
نظرپور با بیان اینکه اکنون بسیاری از تعاونی های مسکن مهر به شرکت آبفا بدهکار هستند، تصریح کرد: برخی تعاونی‌های فاز 4 و 5  و حتی فاز 6 کاملا بدهکار هستند و اینجا دیگر بحث مابه‌تفاوت وجود ندارد بلکه این تعاونی ها کاملا به آب و فاضلاب بدهکار بوده و ریالی بابت حق انشعابات پرداخت نکرده اند. آنها باید بر اساس قانون و تعرفه وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب، حق انشعابات را به نرخ روز پرداخت کنند تا ما قادر به نصب انشعابات باشیم.
نظرپور با اشاره به توافقنامه های منعقد شده با شرکت عمران برای رفع این مشکل، گفت: نشست‌هایی بین مدیر عامل آب و فاضلاب استان تهران، شرکت عمران و دوستان وزارت راه و شهرسازی و وزارت نیرو و همچنین مدیر عامل جنوب غربی استان تهران آقای جلالی، برگزار شده و صورت جلسه ای برای کوزو 6، مپسا و کیسون امضاشد. در پروژه مپسا به نتیجه رسیده ایم و تعاونی ها مابه تفاوت انشعابات را پرداخت کردند و ما هم ظرف مدت کوتاهی حدود  4 هزار فقره انشعاب در پروژه مپسا در فازهای 5 و 3 نصب کردیم.
وی در ادامه افزود: در کوزو فاز 6  هم یک توافقنامه جدید بین مدیر عامل آب و فاضلاب استان تهران با حضور مسئولان شرکت عمران داشتیم و هر کدام از طرفین بر اساس صورت جلسه، تعهداتی را بر عهده گرفتند. شرکت عمران باید مبلغ 2 میلیارد تومان وجه نقد و مبلغ 3 میلیارد تومان هم به صورت تهاتر زمین در اختیار شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران قرار دهد و ما هم 7100 واحد از انشعابات کوزو فاز 6 را نصب کنیم.
نظرپور با بیان اینکه شرکت عمران تاکنون به تعهدات خود در کوزو فاز 6 عمل نکرده است، اظهار کرد: ما ظرف این مدت 3800 واحد از انشعابات را نصب کرده ایم اما متاسفانه دوستان ما در شرکت عمران به تعهدات خودشان عمل نکرده اند.
وی همچنین درباره پروژه کیسون گفت: در کیسون 16 هزار واحد مسکونی وجود دارد و توافقی بین شرکت آبفا و شرکت عمران بسته شده که 39 میلیارد تومان زمین به صورت تهاتر و 2 میلیارد تومان هم وجه نقد از سوی شرکت عمران به آبفا پرداخت شود. ما تا به حال انشعاب 2 هزار واحد را نصب کرده ایم ولی باز هم تعهد شرکت عمران عملی نشده است.
نظرپور در پاسخ به این پرسش که تفاوت تعاونی ها و شرکت عمران در این خصوص چیست، بیان کرد:  این یک بحثی است بین شرکت عمران و مردم و به اداره آبفا مرتبط نمی شود. متقاضیان مسکن مهر بر اساس نوع قراردادشان با شرکت عمران طرف هستند و تعاونی ها نیز زیر نظر این شرکت اداره می شوند. موضوع اینجاست که شرکت عمران در راستای تعاونی هایی که مشکل دارند، در وجه شرکت آب و فاضلاب ریالی پرداخت نکرده اند.
مدیر شرکت آب و فاضلاب پرند با تأکید بر اینکه وزارت نیرو و شرکت آبفا بر اساس توافقنامه با شرکت عمران به تعهدات خود پایبند است، تصریح کرد: من ادعاهایی که مبنی بر کوتاهی وزارت نیرو در پرند می شود را کاملا رد می کنم. ما حتی مازاد بر شرح وظایف مان عمل کرده ایم و در طول این مدت ما توافقنامه های متعددی با شرکت عمران بسته‌ایم که به همه آنها عمل کرده ایم و توقع داریم که شرکت عمران و تعاونی ها هم به تعهداتشان عمل کنند.
نظرپور همچنین با انتقاد از گزارش اخیر صدا و سیما نسبت به مشکل نصب انشعابات آب در پرند، گفت: من به گزارشی که صدا و سیما از وضعیت انشعابات آب پرند پخش کرد، منتقدم و به آنها هم گفتم بعد از اینکه این گزارش را گرفتید حداقل با ما هم گفت‌وگو می‌کردید تا حقیقت روشن شود نه اینکه یک جانبه به قاضی بروید.
 مدیر آب و فاضلاب شهر جدید پرند در پایان با ابراز امیدواری برای حل مشکل انشعابات آب این شهر،گفت: امیدواریم که شرکت عمران به تعهداتش عمل کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code