موضوعات
پرند

رونق تورهای گردشگری داخلی

نویسنده: سمانه رضوی خبرنگاراستان‌ها
نوروز‌ فرصتی کم‌نظیر برای گردشگران علاقه‌مند به سفر ایرانی است تا با حضور در سرزمین‌های جدید، خستگی یک سال تلاش را از خود دور کنند...
1395/11/26
نوروز‌ فرصتی کم‌نظیر برای گردشگران علاقه‌مند به سفر ایرانی است تا با حضور در سرزمین‌های جدید، خستگی یک سال تلاش را از خود دور کنند.
تعطیلات نوروز پرحجم‌ترین زمان سفرهای داخلی است که باید برنامه‌ریزی‌های لازم برای ارائه خدمات شایسته به مسافران در این ایام انجام گیرد. علاوه بر استان‌های مازندران، گیلان، خراسان رضوی، فارس و خوزستان که همه ساله مقصد مسافران نوروزی هستند، استان‌های ایلام، لرستان، همدان، کردستان و کرمانشاه نیز میزبان گردشگران بسیاری بودند.
امسال اما با توجه به نرخ بالای ارز و ناامنی های ماه های اخیر در کشور ترکیه به نظر می رسد برای گردشگری داخلی فرصت مغتنمی به وجود آمده تا شمار‌ بیشتری از مسافران را جذب کند. در این شرایط به نظر می رسد با برنامه ریزی و معرفی جاذبه های شهرهای مختلف می توان سفر گردشگران در مقاصد داخلی را توزیع کرد تا عواید و منافع حاصل از این سفرها نصیب کشور شود.
مازندران، مشهد، گیلان، کیش، قشم، یزد، اصفهان و شیراز همواره میزبان بیشترین تعداد گردشگران نوروزی هستند و در این میان متقاضیان تورهای گردشگری نوروزی، سفر به مشهد و کیش را در اولویت قرار می دهند.
یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد استفاده از تورهای مسافرتی است که باعث رونق صنعت گردشگری می‌شود اما مردم ایران تا همین یکی دو سال اخیر با استفاده از تور برای مسافرت‌های داخلی، میانه خوبی نداشتند و ترجیح می‌دادند با وسایل نقلیه شخصی خود به مسافرت بپردازند. حالا اما شاهد رونق بیشتر تورهای گردشگری در سفرهای داخلی هستیم.
با توجه به نرخ بالای بلیت هواپیما و هتل ها در شهرهای مختلف، حضور در تورهای مسافرتی این روزها بسیار مقرون به صرفه تر از سفر به صورت انفرادی است. در عین حال گردشگران با حضور در تورهای گردشگری با جاذبه های بیشتری در شهرهای توریستی کشورمان روبه رو می شوند.
بررسی فروش تورهای گردشگری در سال‌های گذشته نشان می‌دهد که در ایام نوروز 96 گردشگران ایرانی مانند هر سال از تورهای گردشگری شهرهایی مانند مشهد، کیش، قشم برای سفرهای گروهی استفاده می کنند. این گردشگران بیشتر در ایامی مانند نوروز سعی می‌کنند تا از خدمات دریافت گروهی بلیت‌های چارتر شده و فروش عمده اتاق‌های هتل بهره ببرند. به همین علت به دفاتر خدمات مسافرتی مراجعه کرده و پکیج تور را خریداری می‌کنند. دفاتر خدمات مسافرتی نیز در این ایام بیش از ایام دیگر متقاضی دارند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code