موضوعات
پرند

تب کریمه در رباط‌کریم گزارش نشده

نویسنده:
مدیر شبکه بهداشت و درمان رباط‌کریم گفت: هیچ موردی از تب کریمه کنگو در این شهر گزارش نشده است.
1396/04/21
به گزارش فارس ، حسین فرزانه گفت: ویروس تب کریمه کنگو از طریق کنه و دام منتقل می‌شود و از  راه‌های انتقال آن  گزش کنه آلوده یا له کردن کنه روی بدن و تماس مستقیم با لاشه گوشت، خون، ترشحات، املاح دام(جگر، دل، قلوه) و در انسان هم تماس با خون ، ترشحات و تنفس افراد آلوده به ویروس  است.
وی  افزود: گروه‌های پرخطر در مرحله اول دامداران، دامپزشکان، قصابان و کشتارگاه ، و در مرحله دوم کارکنان بیمارستان‌ها، کارکنان رستوران‌ها و کارکنان کبابی‌ها هستند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان در زمینه اقدامات پیشگیرانه  در انتقال این ویروس به انسان اظهار داشت: بهترین راه برای انتقال نیافتن این ویروس به انسان جدا نگه داشتن جایگاه دام از محل زندگی ، خودداری از کشتن دام در محل‌های غیر‌مجاز، تهیه گوشت از محل‌های مورد تایید وزارت بهداشت، قرار دادن گوشت تازه قبل از مصرف به مدت ۲۴ ساعت در یخچال، رعایت نکات ایمنی در تماس با گوشت تازه و املاح نظیر جگر، دل و قلوه، اجتناب از خوردن جگر خام یا نیم‌پخته و قراردادن املاح تازه دام قبل از مصرف به مدت ۴۸ ساعت در یخچال است.  
فرزانه  یادآوری کرد : با رعایت نکات ایمنی و حفاظت فردی هیچگونه مشکلی پیش نخواهد آمد و در رباط کریم هیچگونه مورد مشکوک به ویروس تب کریمه‌کنگو نداشته‌ایم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code