موضوعات
پرند

آغاز ساخت شیرخوارگاه پرند

نویسنده:
بزودی ساخت یک شیرخوارگاه در پرند آغاز می‌شود. در سال ۹۶ مرکز جامع شیرخوارگاه در زمینی به متراژ ۶ هزار متر مربع و اعتباری بیش از ۷ میلیارد تومان با مشارکت یکی از خیّرین در پرند احداث می‌شود....
1396/04/21
 بزودی ساخت یک شیرخوارگاه در پرند آغاز می‌شود. در سال ۹۶ مرکز جامع شیرخوارگاه در زمینی به متراژ ۶ هزار متر مربع و اعتباری بیش از ۷ میلیارد تومان با مشارکت یکی از خیّرین در پرند احداث می‌شود.
 رئیس اداره بهزیستی رباط‌‌کریم ‌ با اشاره به ظرفیت مددکاران اجتماعی در این شهر  گفت: ‌ زیربنای کار سازمان بهزیستی، مددکاری و مددرسانی به جامعه هدف است  که این موضوع فقط در زمینه اجتماعی مجموعه بهزیستی خلاصه نمی‌شود، بلکه حوزه‌های مختلف از جمله توانبخشی، پیشگیری و اشتغال را نیز شامل می‌شود. محمد رضایی اصل افزود: خوشبختانه با توجه به  مجموعه‌ای از خدمات بهزیستی که  توسط مددکاران ارائه می‌شود، می‌توان گفت در زمینه مددکاری شاهد پیشرفت‌های خوبی در کشور و حتی در منطقه خاورمیانه ، هم به لحاظ علمی و عملی و هم به لحاظ به روز بودن سیستم کاری، هستیم.   رئیس اداره بهزیستی رباط‌کریم در ادامه با اشاره به وجود 800 پرونده در حوزه زنان، تصریح کرد: در  زمینه مددکاری اجتماعی 300 پرونده زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست به بخش غیردولتی(کلینیک مددکاری اجتماعی)  واگذار شده است و500 پرونده نیز در بخش دولتی وجود دارد که در مرحله رسیدگی است.
وی اظهار داشت: در رباط‌کریم 5 مرکز شبانه‌روزی و مؤسسه‌  خیریه در زمینه نگهداری کودکان بدسرپرست یا بی‌سرپرست وجود دارد  که در مجموع از 75 کودک نگهداری می‌کنند و به ازای نگهداری هر کودک 350 هزار تومان از سوی بهزیستی به این مراکز پرداخت می‌شود.
رئیس اداره بهزیستی همچنین در مورد اشتغال مددجویان بهزیستی   عنوان کرد: در بحث تولید اشتغال چند مسئله وجود دارد؛ نخست بحث خوداشتغالی در جامعه هدف است که در این زمینه هیچ محدودیتی برای پرداخت وام وجود ندارد و تا سقف 20میلیون تومان به مددجویان وام پرداخت می‌شود، و دوم بحث معرفی مددجویان به شرکت‌ها و کارخانه‌های فعال در شهر است،  که از این طریق در راستای اشتغال‌زایی آنها فعالیت داریم.
رضایی  در ادامه با اشاره به مشارکت‌های مردمی در حمایت از مددجویان بیان کرد:  8 واحد مسکونی در نصیرشهر توسط خیّرین ساخته شده و آماده تحویل به مددجویان است  قرار است در سال جاری نیز 16 واحد مسکونی در رباط کریم برای مددجویان ساخته شود  علاوه بر این با اهدای زمینی به وسعت 6 هزار متر مربع به بهزیستی و مشارکت یکی از خیّرین با اعتبار 7 میلیارد تومان، مرکز جامع شیرخوارگاه نیز در شهر پرند ساخته می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code