موضوعات
پرند

استفاده از هواپیماهای فضایی روباتیک از سال ۲۰۲۵

نویسنده:
آژانس فضانوردی اروپا در طرح بلندپروازانه‌ای در نظر دارد از سال ۲۰۲۵ و بر اساس یک مدل تجاری سودآور از هواپیمای فضایی روباتیکی برای ارسال تجهیزات به فضا استفاده کند....
1396/04/21
آژانس فضانوردی اروپا در طرح بلندپروازانه‌ای در نظر دارد از سال ۲۰۲۵ و بر اساس یک مدل تجاری سودآور از هواپیمای فضایی روباتیکی برای ارسال تجهیزات به فضا استفاده کند.
به گزارش مهر، اگرچه پروژه هواپیمای فضایی روباتیکی اسا با قابلیت استفاده مجدد که به آن Space Rider گفته می‌شود حدود 3سال دیگر به دنیا معرفی خواهد شد اما خبر می‌رسد این آژانس فضانوردی اقدام به انتشار جزئیات پروژه بهره برداری تجاری از فضا کرده است. بر این اساس گفته می‌شود که تا سال ۲۰۲۵، هواپیمای Space Rider به عنوان یک فناوری تجاری به کار گرفته خواهد شد.
آژانس فضانوردی اروپا اعلام کرده که از این هواپیما برای انتقال تجهیزات علمی و آزمایشگاهی به فضا و بازگرداندن آنها به زمین استفاده خواهد کرد.
اسا پس از انجام ارزیابی‌های دقیق اعلام کرده است که به ازای انتقال هر یک کیلوگرم بار به فضا ۹۲۰۰ دلار به عنوان هزینه حمل دریافت می‌کند. شرکت Evry که در عرصه صنعت هوا و فضا فعالیت دارد و مقر آن در فرانسه است به عنوان اپراتور هواپیمای فضایی روباتیکی Space Rider مشغول به کار خواهد شد.
این هواپیمای فضایی قابلیت حمل تا ۸۰۰ کیلوگرم بار به فضا را دارد. اسا اعلام کرده که محموله‌هایی نظیر تجهیزات آزمایش مواد، سیستم‌های ارتباطاتی و فناوری‌های روباتیکی را با استفاده از این هواپیما راهی مدار زمین می‌کند. این هواپیمای فضایی توسط Thales Alenia Space و لاکهید مارتین در دست ساخت است و مرکز تحقیقات هوا فضای ایتالیا موسوم به Cira بر آن نظارت دقیق دارد.
بر اساس برنامه ریزی‌های از پیش صورت گرفته، آزمایش‌های این هواپیمای فضایی روباتیکی در سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود هر چند گفته می‌شود در سال ۲۰۱۹ از آن رونمایی خواهد شد.

نخستین مرکز آموزش فضانوردان جهان در انگلیس ساخته می‌شود
انگلیس بزرگ‌ترین مرکز آموزشی برای فضانوردان و ورزشکاران را با بودجه ۱۵۰‌میلیون دلار خواهد ساخت. این مرکز شامل عمیق ترین استخر شیرجه دنیا به عمق ۵۰ متر است.
به گزارش مهر، نخستین مرکز تحقیقات فضایی خصوصی دنیا در یک سایت نیروی هوایی بریتیش رویال در انگلیس ساخته می‌شود.  این مرکز که با بودجه ۱۵۰‌میلیون دلار ساخته خواهد شد، Blue Abyss نام گرفته است. مرکز مذکور به شرکت‌های فضایی داخلی و بین المللی خصوصی اجازه می‌دهد تا به آخرین نمونه تجهیزات آموزشی دسترسی یابند. این مرکز شامل بزرگ‌ترین استخر شیرجه دنیا با عمق ۵۰ متر، هتلی با ۱۲۰ اتاق و یک مرکز مخصوص فضانوردان و همچنین مرکز عملکرد انسانی است که به غواصان، فضانوردان و ورزشکاران به بهترین شیوه تمرین کمک می‌کند. همچنین این مرکز شامل یک پایگاه سانتریفیوژ است که کاربران مرکز را در برابر نیروهای عظیم G قرار می‌دهد. پیش بینی می‌شود این مرکز تا ۲۰۱۹ میلادی درهای خود را به روی شرکت‌های فضایی باز کند.

با این ساعت ضدچرت به موقع بیدار شوید
شرکت «کیک‌ استارتر» ساعتی به بازار عرضه کرده است که زنگ زدن آن تا وقتی که کاربر از تخت خود خارج نشود، قطع نمی‌شود. به گزارش ایسنا، این ساعت از 2بخش تشکیل شده است. بخش اول که یک ساعت معمولی است همانند نمونه‌های بسیاری که در بازار دیده می‌شود و بخش دوم یک پایه است و باید برای قطع شدن زنگ آن به ساعت متصل شود. کاربر می‌تواند این بخش را در هر قسمت مجزایی از خانه قرار دهد تا زمانی که این ساعت به صدا درمی‌آید، از تخت خارج شود و ساعت را به پایه آن وصل کند تا صدای زنگ آن قطع شود و به این ترتیب از شر چرت‌های صبحگاهی رهایی یابد. این ساعت که «اسنوزل» نام دارد و تحت حمایت و سرمایه‌گذاری 50 هزار دلاری شرکت کیک استارتر طراحی شده است و اصطلاحا «ساعت ضد چرت» نامیده می‌شود با قیمت 44 یورو به فروش خواهد رسید و تحویل آن از ماه ژانویه سال 2018 آغاز خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code