موضوعات
آذربایجان غربی

احداث بازار میوه و تره بار در رباط کریم

نویسنده:
شهردار رباط کریم از آغاز احداث بازار میوه و تره بار شهر به منظور تنظیم بازار ، حمایت از تولید و رفاه مصرف‌کنندگان خبر داد.
1396/04/21
 به گزارش مهر، شهردار رباط کریم  گفت:  این شهر از معدود شهرهایی است که با توجه به وسعت و میزان جمعیت آن  از داشتن میدان میوه و تره بار محروم است.  به دلیل پیش بینی نشدن  زیرساخت‌های لازم در برنامه ریزی‌های شهری، امروزه مشکلات بسیاری را از جمله سد معبر ، نبود تنظیم قیمت‌ها و سختی دسترسی برخی از بخش‌های شهر به بازار برای تهیه مایحتاج روزانه  به وجود آمده  است .
مسعود مختاری افزود: ایجاد بازارهای روز میوه و تره بار و مواد غذایی در نقاط مختلف شهر در راستای ساماندهی مشاغل  است،  بازارهای روز حلقه اتصال مستقیم تولید کنندگان و مراکز عمده‌فروشی با مصرف کنندگان و زمینه ساز جلوگیری از ایجاد واحدهای پراکنده و سیار میوه و تره بار ،تعدیل قیمت‌ها و حذف واسطه گری غیر اصولی  است.
وی  بیان کرد: همچنین از طریق این بازارها تولیدات کشاورزی،  فراورده‌های شیلات ،مواد لبنی و پروتئینی و سایر نیازهای ضروری مردم با حضور شرکت‌های تعاونی ،اتحادیه‌ها ،اصناف و تولید کنندگان محصولات غذایی با کیفیت و قیمت مناسب و بدون واسطه و با نظارت بر کار آنها در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد ،به نحوی که سبد کالای یک خانوار در این بازار تامین می‌شود.
مختاری با اشاره به اینکه جلب نظر واحدهای دولتی و بخش خصوصی بانک‌ها و همکاری با تعاونی‌های مربوطه و مشارکت با آن‌ها در زمینه  تهیه و توزیع محصولات،  می‌تواند در   ایجاد اشتغال و شکل گیری یک مرکز اقتصادی کارآمد نقش موثری داشته باشد ، اظهار داشت: این عوامل علاوه بر تامین نیازهای روزمره مردم، به عرضه و تقاضای درون شهری سامان می‌بخشد.
مختاری  یادآوری کرد: رباط کریم در حال گذار از یک دوره تحول از یک شهر کوچک به شهر متوسط است و زیرساخت‌های کنونی پاسخگوی نیازهای شهروندان نیست ، مطابق جانمایی اولیه میدان تره بار در انتهای شهرک فرهنگیان روبه روی دانشگاه آزاد و در کنار پردیس ملل احداث خواهد شد و پس از پایان مطالعات کارشناسی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد .ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code