موضوعات
مازندران

2 انیمیشن هنرمند مازندرانی به جشنواره ژئوفیلم ایتالیا راه یافت

نویسنده:
دو انیمیشن اثر هنرمند مازندرانی به جشنواره ژئو فیلم ایتالیا راه یافت. به گزارش همشهری، انیمیشن‌های «تشنگی» و «رخداد» ساخته «زهرا خورشیدی پاجی» انیماتور مازندرانی و به تهیه‌کنندگی «محسن غلامی» مجوز حضور در بخش نهایی جشنواره GeoFilm Festival And Expocinema ایتالیا را کسب کردند. این جشنواره با موضوع و محوریت محیط زیست برگزار می‌شود....
1396/07/19
دو انیمیشن اثر هنرمند مازندرانی به جشنواره ژئو فیلم ایتالیا راه یافت. به گزارش همشهری، انیمیشن‌های «تشنگی» و «رخداد» ساخته «زهرا خورشیدی پاجی» انیماتور مازندرانی و به تهیه‌کنندگی «محسن غلامی» مجوز حضور در بخش نهایی جشنواره GeoFilm Festival And Expocinema ایتالیا را کسب کردند. این جشنواره با موضوع و محوریت محیط زیست برگزار می‌شود.
خورشیدی با بیان این‌که «رخداد» و «تشنگی» آثاری هستند که تابستان سال 95 در 2 تکنیک متفاوت از هم تولید کرده است گفت: انیمیشن «تشنگی» با بحران آب مرتبط است. در این فیلم همه نمادها و تصاویر به کم‌آبی و خشکسالی اشاره دارند. اما پیام اصلی انیمیشن کمی فراتر از این موضوع است. تلاش کردم با استفاده از موضوع کمبود آب، پیامی در مورد صلح و هم‌زیستی و نوع‌دوستی انتقال دهم تا اثر در هر نقطه‌ای از دنیا ملموس و قابل درک باشد.
وی افزود: «تشنگی» را با تکنیک آبجکت موشن (abject motion) تولید کردم که نخستین تجربه من در تولید این نوع کار است. آبجکت موشن روش تولید انیمیشن با حرکت دادن اشیا و عکس‌برداری از هر حرکت است که در نهایت با کنار هم قرار گرفتن این عکس‌ها انیمیشن تولید می‌شود. زمان این اثر حدود 2 دقیقه است.
وی درباره انیمیشن «رخداد» نیز با بیان این‌که انیمیشنی فانتزی است اظهار کرد: در این اثر از میوه‌ها به عنوان شخصیت‌ها استفاده کردم. همه میوه‌ها هم با گِل رس ساخته شده‌اند.
هنرمند مازندرانی خاطرنشان کرد: «رخداد» به خاطر استفاده از گِل در تولید کاراکترها، با شیوه «استاپ موشن» (stop motion) تولید شده است که در این تکنیک هم «رخداد» نخستین تجربه من بود. در این شیوه هم از تصاویر عکاسی می‌شود. عکاسی هر 2 اثر را هم«محسن غلامی» انجام داد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code