موضوعات
مازندران

۱۳۰ برنامه در هفته ناجا اجرا می‌شود

نویسنده:
فرمانده انتظامی مازندران از اجرای ۱۳۰ برنامه در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و انتظامی در هفته ناجا در این استان خبر داد.
1396/07/16
به گزارش مهر، سردار «محمود میرفیضی» روز گذشته در صبحگاه مشترک نیروی انتظامی گفت: در هفته ناجا، ۱۳۰ برنامه متنوع در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و انتظامی پیش‌بینی شده که بر اساس برنامه‌هایی از پیش تنظیم شده اجرا خواهد شد.
فرمانده انتظامی مازندران شعار هفته ناجا را «پلیس برای امنیت و امنیت برای همه» اعلام کرد و انتخاب شعار هر سال این نهاد را مبتی بر برنامه دانست و افزود: این شعارها با توجه به منویات رهبری و حضرت امام و مرتبط با حوزه مأموریتی و شرایط اجتماعی روز انتخاب می‌شود.
وی با توجه به فرمایش‌های رهبری در مورد پلیس گفت: توانایی و اقتدار پلیس، آبروی نظام اسلامی و قدرت آن مایه افتخار این نظام است و پلیس باید در تراز انقلاب و دولت اسلامی و جامعه قرآنی باشد و در درازمدت در جهت تمدن اسلامی خواهد بود، اما اکنون کمی با آن فاصله داریم. میرفیضی اصلی‌ترین نهاد متولی امنیت در جامعه را پلیس برشمرد و افزود: امنیت یکی اساسی‌ترین و ضروری‌ترین نیازهای یک کشور است. فرمانده نیروی انتظامی مازندران در مورد امنیت برای همه، در شعار سال نیروی انتظامی گفت: امنیت برای همه آحاد مردم بدون در نظر گرفتن همه سلایق و قومیت‌های نژادی و دینی است و تنها کسانی باید احساس ترس کنند که درصدد آسیب رساندن و یا از بین بردن امنیت مردم هستند. وی با بیان این‌که امنیت هم هدف و هم وسیله است افزود: امنیت یک پیش‌نیاز برای اهداف حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است و رفتن به سمت رفاه هدف غایی است. از این رو امنیت باید مردمی شود، چراکه افزایش مشارکت مردمی در ایجاد امنیت در کاهش آسیب‌های اجتماعی، جرایم و ناهنجاری‌ها اثرگذار خواهد بود.
میرفیضی اولویت‌های نیروی انتظامی را در سه حوزه مطالبات مقام معظم رهبری، مطالبات مردمی و ماموریت‌های تعریف‌شده ناجا برشمرد و از جمله مطالبات مردمی به ایجاد فضای امن برای زندگی، بهره‌مندی از خدمات اداری و انتظامی مناسب و پاک‌سازی چهره جامعه از ناهنجاری‌ها اشاره کرد. وی از جمله اولویت‌های نیروی انتظامی به ارتقای ارائه خدمات انتظامی از نظر کمی و کیفی، ایجاد طرح‌های امنیت اجتماعی و اخلاقی و پاک‌سازی لازم و افزایش قابلیت‌های فنی پلیس به‌ویژه در عرصه فضای مجازی، ملموس‌سازی حضور پلیس در تمام جغرافیای استان و آسان‌سازی دسترسی مردم اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این اولویت‌ها زمانی قابل اجراست که همه دستگاه‌ها اعم از انتظامی، نظامی، قضایی و کارگزاری دولت با هم همکاری کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code