موضوعات
مازندران

نمایندگان مازندران برای حضور در فجر تایید شدند

نویسنده:
هیأت انتخاب آثار برگزیده جشنواره‌های استانی سی‌وششمین جشنواره تئاتر فجر، متشکل از«سیامك احصایی»، «رضا گوران»، «نیما حسندخت»، «غلامرضا یاری» و «الهام كردا» نتایج نهایی این بخش را اعلام کردند که در بین آثار راه یافته به بخش نهایی، نام هر 2 اثر معرفی شده از جشنواره تئاتر مازندران دیده می‌شود....
1396/09/13
هیأت انتخاب آثار برگزیده جشنواره‌های استانی سی‌وششمین جشنواره تئاتر فجر، متشکل از«سیامك احصایی»، «رضا گوران»، «نیما حسندخت»، «غلامرضا یاری» و «الهام كردا» نتایج نهایی این بخش را اعلام کردند که در بین آثار راه یافته به بخش نهایی، نام هر 2 اثر معرفی شده از جشنواره تئاتر مازندران دیده می‌شود. بر اساس نتایج اعلامی از میان ٦٠ اثر بررسی شده، ٢٠ اثر از ٢٠ استان برای شركت در جشنواره معرفی و ١٠ اثر دیگر نیز برای اجرا در جشنواره فجر استانی انتخاب شدند.
بنا به نظر هیأت انتخاب، نمایش «سوپ بوقلمون» به نویسندگی «سید امیر رستگار» و با کارگردانی «سینا علیپور» برای حضور در بخش برگزیدگان استانی انتخاب شد و نمایش «بر پدر هر چی دروغگو لعنت» اقتباس و کارگردانی «حمیدرضا خسروی» به عنوان یکی از 10 نمایش بخش فجر استانی برگزیده شد.
بر اساس فراخوان جشنواره ظرفیت آثار این بخش ١٥ اثر اعلام شده بود، اما با موافقت دبیر این دوره از جشنواره ظرفیت آثار برگزیدگان استانی برای شركت در جشنواره سی‌وششم به ٢٠ اثر افزایش یافت.

   «مادرجون، احترام» از امروز در آمل
نمایش موزیکال و کمدی «مادرجون، احترام» از امروز از سوی گروه «علامت سوال» در آمل روی صحنه می‌رود. به گزارش همشهری، این نمایش به نویسندگی و کارگردانی «مجتبی امدادی» و تهیه‌کنندگی «سجاد خلیل‌زاده» قرار است تا 16 آذر –پنجشنبه این هفته- در سالن آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل واقع در چاکسر، اندیشه 49 روی صحنه برود. «قدیر مرادی»، «مهناز سالاری»، «قدیر شمشیری»، «لیلا خضری»، «الهه شمشیری»، «احمد داوودی»، «عرفان الله‌قلی» و «ابوالفضل سیدی» هنرپیشگان این نمایش هستند. «مریم معصومی»(دستیار کارگردان)، «اردلان داوودی» (آهنگساز)، «محمد حداد»(خواننده)، «آناهیتا اندواری»(گریم)، «شبنم محمدتبار»(منشی صحنه)، «محمد پشیرپور»(اجرای نور)، «سیما روانبخش» و «آیلین اسدی»(هماهنگی) و «مژگان نوروزی»(طراح لباس) عوامل تولید این نمایش هستند. اجرای این نمایش از امشب تا پنجشنبه هر شب از ساعت 19 آغاز می‌شود.

   نمایش هنرمند مازندرانی در بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان
نمایش «قیچی که دنبال کار می‌گشت» نوشته «محمدحسن ناصربخت» با کارگردانی «سعید زین‌العابدینی» هنرمند مازندرانی فردا در بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان در همدان روی صحنه می‌رود. به گزارش همشهری، این نمایش که در قالب طرح «کتاب، تئاتر» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید شده، ساعت 10 و 11 صبح فردا در پلاتو استاد عبدی مجتمع فرهنگی و هنری بوعلی سینا همدان اجرا می‌شود. «عبد آتشانی» آهنگساز این نمایش است و «مژده ذکریاپور» عروسک‌ساز مازندرانی، طراحی صحنه و ساخت عروسک‌های نمایش را به عهده دارد. «مریم آشوری» و «سیما رحمانی» هم بازیگران و بازی‌دهندگان عروسک‌های نمایش «قیچی که دنبال کار می‌گشت» هستند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code