موضوعات
مازندران

نساجی خیلی دور، خونه‌به خونه خیلی نزدیک

نویسنده: مازیار سوادکوهی خبرنگار
هفته پانزدهم لیگ دسته یک کشور جام آزادگان این بار برای مازندرانی‌ها 2 نتیجه متفاوت داشت. نساجی و خونه‌به‌خونه که نمایندگان مازندران در لیگ دسته یک هستند، با توجه به نتایج تقریبا مناسب در هفته‌های اخیر و نزدیک شدن به صدر جدول اما، در هفته پانزدهم فاصله نساجی با صدر جدول زیاد شد...
1396/09/08
هفته پانزدهم لیگ دسته یک کشور جام آزادگان این بار برای مازندرانی‌ها 2 نتیجه متفاوت داشت. نساجی و خونه‌به‌خونه که نمایندگان مازندران در لیگ دسته یک هستند، با توجه به نتایج تقریبا مناسب در هفته‌های اخیر و نزدیک شدن به صدر جدول اما، در هفته پانزدهم فاصله نساجی با صدر جدول زیاد شد و خونه‌به‌خونه با نتایج خوبی که در این روزها کسب می‌کند ، در حال نزدیک شدن به صدر جدول است. نساجی اکنون 26 امتیاز دارد و در صورتی که روز دوشنبه می‌توانست مسجد سلیمان صدرنشین را شکست دهد، چه بسا جایگاه دوم جدول از آن خود می‌کرد و فاصله امتیازهایش را با تیم صدرنشین به عدد 4 می‌رساند، ولی با شکست در مقابل مسجد سلیمان با همان 26 امتیاز در جایگاه سومی باقی ماند، اما 3 امتیازی که تیم صدرنشین از نساجی کسب کرد، فاصله امتیازهای آنها را به عدد 10 رساند. نفت مسجد سلیمان اکنون با 36 امتیاز در صدر جدول جا خوش کرده است و 2 هفته مانده به پایان نیم فصل، قهرمانی خود را مسجل ساخت و حتی در صورت برد تیم‌های دوم و سوم در 2 هفته باقی مانده، باز جایگاه این تیم جنوبی را کسی تا پایان نیم‌فصل تهدید نخواهد کرد. بادران تهران با 29 امتیاز رتبه دوم را دارد و نساجی فعلا در جایگاه سوم جدول باقی مانده است.
خونه‌به‌خونه که در هفته اخیر نتایج چندان دلچسبی به دست نیاورد و از 2 بازی انجام شده در هفته‌های سیزدهم و چهاردهم فقط 2 امتیاز گرفت، از نتایج ضعیف هفته‌های اول فاصله گرفته است و کم‌کم خود را به صدر جدول نزدیک می‌کند  و می‌رود تا به یکی از مدعیان تبدیل شود. خونه‌به‌خونه اکنون با 15 بازی انجام شده که 6 برد، 7 مساوی و 2 باخت را در کارنامه‌اش دارد، توانسته 25 امتیاز کسب کند و به رده پنجم جدول برسد. این تیم بابلی با هدایت نکونام 16 گل زده و 8 گل خورده دارد که نشان می‌دهد، از خط حمله نسبتا خوبی برخوردار است. در مقابل نساجی که در هفته‌های اول نتیجه بهتری می‌گرفت، تعداد گل‌های خورده این تیم بیشتر از خونه‌به‌خونه است که نشان‌دهنده وضع لرزان دفاع این تیم است. تیم قائمشهری اگر می‌خواهد در کورس قهرمانی و صدرنشینی باقی بماند، باید به فکر تقویت دفاع خود باشد و در مقابل، خونه‌به‌خونه باید نسبت به خط میانی و فوروارد خود سخت‌گیرتر باشد تا بتواند جایگاه فعلی خود را به موقعیت بهتری برساند. این تیم اگر در 2 بازی آینده بتواند 6 امتیاز بگیرد، کسب جایگاه دوم برای او دور از دسترس نخواهد بود.
خونه‌به‌خونه در هفته پانزدهم توانست شهرداری ماهشهر را که اتفاقا از تیم‌های ته جدولی به شمار می‌رود و اکنون با 16 امتیاز در جایگاه چهاردهم جدول قرار دارد، در خانه‌اش با نتیجه 2 بر یک شکست دهد تا امیدها برای این تیم‌ بابلی افزایش دهد.
البته شهرداری ماهشهر، نفت مسجد سلیمان و ایران‌جوان بوشهر 3 تیم از جنوب کشور هستند که نفت مسجد سلیمان در صدر جدول قرار دارد و ایران‌جوان بوشهر و شهرداری ماهشهر، جزو تیم‌های ته جدولی هستند. شهرداری ماهشهر این روزها با نتایج خوب هفته‌های اول خود فاصله گرفته و باخت او در مقابل خونه‌به‌خونه این وضع را تشدید کرده است.
به هر حال اگر 2 تیم مازندرانی بخواهند تاریخساز شوند و هر 2 به لیگ برتر صعود کنند، باید به فکر تقویت هر چه بیشتر امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود باشند.
 بی‌تردید نساجی با هدایت پاشازاده و خونه‌به‌خونه با هدایت جواد نکونام شایستگی حضور در لیگ برتر را دارند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code