موضوعات
مازندران

موفقیت خبرنگاران همشهری در جشنواره مطبوعات استان

نویسنده:
خبرنگاران همشهری مازندران 2 جایزه جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی استان را به خود اختصاص دادند.
1396/05/18
 به گزارش همشهری، مراسم بزرگداشت روز خبرنگار و اختتامیه جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی دیروز با حضور تعدادی از مدیران و مسئولان و  فعالان رسانه‌ای استان در مجتمع تفریحی-توریستی نمک‌آبرود برگزار شد.
در این دوره از جشنواره 2 خبرنگار همشهری مازندران در بخش رسانه‌های سراسری حائز رتبه دوم شدند. «احسان شریعت» در بخش مقاله، با مقاله «نفوذ خزنده بی‌تفاوتی اجتماعی در مازندران» رتبه دوم را کسب کرد و «آتنا فلاحتی» در بخش مصاحبه با گفت‌وگوی «عروسک‌هایم بومی مازندران هستند» حائز رتبه دوم این بخش شد. امسال جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی مازندران به دلیل حذف آثار رسانه‌های سراسری از بخش اصلی با حاشیه‌هایی همراه بود که برای پیشگیری از این حاشیه‌ها اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در روزهای منتهی به 17 مرداد تصمیم گرفت تا آثار حذف شده نشریات و رسانه‌های سراسری در بخش جنبی ارزیابی و داوری شوند و از برگزیدگان این بخش تجلیل شود.
 اما وقتی ارشاد مازندران با اعتراض خبرنگاران و روزنامه‌نگاران رسانه‌های سراسری استان روبه‌رو شد،  این آثار را آن هم در یکی‌دو روز مانده به زمان برگزاری جشنواره و در بخش جنبی نه بخش اصلی جشنواره قرار داد. حال سوال این است که داوران چگونه توانستند در فرصت کم همه 250 اثر رسانه‌های سراسری استان را بررسی کنند و در بین آنها آثار ارزنده‌ و قابل اعتنا را بشناسند.
از آنجا که اداره ارشاد 250 اثر روزنامه‌نگاران و نویسندگان رسانه‌های سراسری استان را حذف کرده بود و گویا قرار هم نبود تا روز جشنواره هم این موضوع رسانه‌ای شود، طبیعی است داوران نتوانستند این آثار را در زمان مقتضی آنگونه که شایسته و بایسته است، بررسی کنند.
اگر مسئولان ارشاد مازندران از قبل می‌دانستند که قرار نیست آثار خبرنگاران و نویسندگان رسانه‌های سراسری استان در جشنواره شرکت داده شود، باید قبل از فراخوان جشنواره اعلام می‌کردند نه آن که ابتدا این موضوع را مسکوت بگذارند و بعد که راز آن بر ملا شد، مجبور شوند دوباره آنها را برای داوری در اختیار داوران قرار بدهند.
 گرچه مسئولان ارشاد مدعی شدند که آنها طبق شیوه‌نامه برگزاری جشنوار‌ه‌های استانی این تصمیم را گرفته‌اند، اما این موضوع در حالی اعلام شد که سال‌هاست جشنواره استانی بدون بهانه قرار دادن شیوه‌نامه مذکور برگزار می‌شود و اتفاقا هم بیشترین برگزیدگان جشنواره را خبرنگاران و نویسندگان رسانه‌های سراسری استان به خود اختصاص می‌دهند. شاهد مثال آن می‌تواند حضور حداقل 10 اثر خبرنگاران روزنامه همشهری مازندران در جشنواره‌های گذشته باشد که چند رتبه اول و دوم را به خود اختصاص دادند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code