موضوعات
مازندران

تیتریک

ورود مدیران شهری بهشهر به گود مسابقات بین‌المللی کشتی

نویسنده: میثم محسنی‌کوتنایی
سیزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی کشتی شهید‌هاشمی‌نژاد قرار است 7 تا9 بهمن‌ماه در سالن شهید هاشمی‌نژاد بهشهر و با حضور تیم‌‌های داخلی و خارجی برگزار شود، اما مسئولان بهشهر امسال جدی‌تر از سال‌های گذشته برنامه‌ریزی برای برگزاری هرچه بهتر این رقابت‌ها و میزبانی شایسته و بین‌المللی را از همین حالا آغاز کرده‌اند...
1394/08/23
سیزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی کشتی شهید‌هاشمی‌نژاد قرار است 7 تا9 بهمن‌ماه در سالن شهید هاشمی‌نژاد بهشهر و با حضور تیم‌‌های داخلی و خارجی برگزار شود، اما مسئولان بهشهر امسال جدی‌تر از سال‌های گذشته برنامه‌ریزی برای برگزاری هرچه بهتر این رقابت‌ها و میزبانی شایسته و بین‌المللی را از همین حالا آغاز کرده‌اند.جلسه هماهنگی سیزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی کشتی شهید هاشمی نژاد با حضور اعضای شورای شهر، شهردار و اعضای ستاد برگزاری این مسابقات در دفتر شورای شهر برگزار شد. در این جلسه رئیس شورای شهر بهشهر با تقدیر از تلاش‌های هیات کشتی برای ارتقای این رشته در شهرستان گفت: کشتی بهشهر در دهه‌های گذشته دارای اقتدار و پیشرفت زیادی بود. اما به یکباره دچار افت شد و نتوانست به برتری خود در استان و کشور ادامه دهد.
«اکبر فخاریان» اظهار کرد: پس از گذشت چند سال از آن روزهای باشکوه، در سال‌های اخیر و به لطف تلاش‌های فراوان هیات کشتی، بار دیگر این ورزش مسیر تعالی و پیشرفت را طی کرد و خود را به درجه‌های بالای پیشرفت در استان و کشور رساند. مدال‌آوری‌های پیاپی کشتی‌گیران بهشهری در مسابقات معتبر داخلی و خارجی، بیانگر دوام این رشد و موفقیت است و در این مسیر، شورای شهر از هیچ حمایتی برای کمک به کشتی دریغ نخواهد کرد.

تعیین ردیف بودجه برای مسابقات
وی به برگزاری مسابقات بین‌المللی کشتی شهید هاشمی‌نژاد اشاره کرد و گفت: اگرچه شورای شهر بودجه‌ای را برای کمک به این مسابقات در نظر گرفته است، اما امیدواریم بتوانیم اهدای این کمک را به عنوان یک سرفصل در بودجه شهرداری بگنجانیم. در صورت اجرای این طرح، شهرداری همه ساله مبلغ مشخصی را برای کمک به هیات کشتی به حساب این هیات واریز خواهد کرد.
این مسئول خاطرنشان کرد: البته کمک به ورزش در شورای شهر فقط محدود به کشتی نیست و امیدواریم دیگر رشته‌های ورزشی هم با ارائه برنامه مناسب و همچنین عملکرد مطلوب در پیشرفت و کسب موفقیت، از بودجه‌های مرتبط با حوزه ورزش شهرداری بهره‌مند شوند.

فرصتی برای دیده شدن
نایب رئیس شورای شهر بهشهر نیز در این جلسه بر ضرورت بهره‌مندی کامل شهرستان از ظرفیت این رقابت‌ها تاکید کرد و گفت: توجه ویژه رسانه‌ها و پخش زنده تلویزیونی این مسابقات در مدت 2 روز، بهترین فرصت برای معرفی ویژگی‌ها و استعدادهای بهشهر مانند ظرفیت‌های گردشگری است. تهیه و پخش کلیپ با محوریت معرفی جاذبه‌های گردشگری بهشهر پیش از آغاز پخش زنده تلویزیونی از جمله این راهکارهاست.«علیرضا کوچکی» افزود: ورزش همواره فرصتی مناسب برای شناساندن هرچه بهتر مناطق و شهرهاست که امیدواریم بتوانیم در کنار توجه به برگزاری مطلوب این رقابت ورزشی، بخش‌های دیگر شهر را نیز از حضور گسترده کشتی‌گیران داخلی و خارجی منتفع کنیم.

جذب حامیان مالی
دیگر عضو شورای شهر بهشهر هم در این جلسه گفت: اگرچه شورای شهر و شهرداری برای برگزاری این مسابقات مبالغی را در نظر گرفتند، اما تأمین کامل بودجه‌های مورد نیاز این مسابقات، نیازمند بهره‌مندی از همه ظرفیت‌های شهرستانی است.
«محمدحسین احسانپور» خاطرنشان کرد: در بهشهر صنایع بزرگی مستقر هستند و می‌توانند به عنوان حامی مالی، بخش زیادی از بودجه این مسابقات را تامین کنند که انجام مذاکره و رایزنی برای جلب نظر مدیران این صنایع ضروری است.

جریان‌سازی فرهنگی-  اجتماعی در بهشهر
وی افزود: یکی از ویژگی‌های برگزاری این‌گونه مسابقات ورزشی یا مدال‌آوری ورزشکاران در مسابقات معتبر، تغییر دیدگاه افراد جامعه به‌ویژه نسل جوان برای حضور در ورزش است. به عنوان مثال پس از حضور درخشان «بهنام احسانپور» در مسابقات جام جهانی آمریکا، تعداد داوطلبان شرکت در کلاس‌های آموزشی کشتی بهشهر به میزان قابل توجهی افزایش یافت.یکی دیگر از اعضای شورای شهر بهشهر هم بر ضرورت هدفمند بودن کمک‌های اعطایی شورای شهر به هیات‌ ورزشی تاکید کرد و گفت: باید دید پس از دادن این مبالغ، چه کمک و فایده‌ای نصیب شهر می‌شود و چگونه می‌توان از آن برای سود بردن هر چه بیشتر در جنبه‌های فرهنگی و اجتماعی بهره برد.
«اسلام بابانژاد» اظهار کرد: مسابقات کشتی شهید هاشمی‌نژاد به دلیل بازتاب فراوان و حتی بین‌المللی آن، یکی از بهترین فرصت‌ها برای نشان دادن ویژگی‌ها و استعدادهای بهشهر است که امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب بتوانیم از آن استفاده کنیم.

جلوگیری از سوءاستفاده تبلیغاتی نامزدهای مجلس
ضرورت جلوگیری از وارد شدن این مسابقات به مباحث سیاسی و بهره‌برداری کاندیداهای حضور در مجلس شورای اسلامی با توجه به فاصله اندک برگزاری این مسابقات تا زمان انتخابات نیز یکی از دغدغه‌های «اویس موسی زاده» عضو شورای شهر بهشهر در این جلسه بود.وی گفت: نباید بگذاریم این مسابقات که بخشی از بودجه آن از اعتبارات شهرداری هزینه می‌شود، به مکانی برای جولان کاندیداهای حضور در مجلس تبدیل شود. هیات کشتی در سال اخیر نشان داد بدون وابستگی به جریان‌ها و جناح‌های سیاسی، فقط به دنبال پیشرفت کشتی بهشهر است که امیدواریم با توجه به حساسیت زمان برگزاری مسابقات امسال، این روش مطلوب در سیزدهمین دوره رقابت‌ها و با جدیت بیشتر اجرا شود.
همچنین «علی‌محمد عارفی» دیگر عضو شورای شهر بهشهر گفت: این مسابقات یکی از بهترین فرصت‌ها برای معرفی بهتر بهشهر است. باید با همت مسئولان شهرستانی، همه امکانات و شرایط لازم برای برگزاری با کیفیت آن فراهم شود.وی اظهار کرد: حضور پرشور علاقه‌مندان به کشتی در سالن محل برگزاری مسابقات این تیم، نشان دهنده علاقه جوانان بهشهر به کشتی است و لازم است مشکلات این رشته که ورزش اول ایران به شمار می‌رود، برطرف شود.
  «اسفندیار اسدی» عضو دیگر این شورا هم بر لزوم حمایت هرچه بیشتر از هیات کشتی تاکید کرد و گفت: موفقیت‌های کسب شده سال‌های اخیر هیات کشتی نشان می‌دهد، ظرفیت مناسب برای افزایش افتخارات و مدال‌آوری توسط کشتی‌گیران بهشهری در مسابقات معتبر برون‌مرزی وجود دارد. ورزشکاران بهشهری در گذشته نشان دادند اگر مورد حمایت بیشتر قرار بگیرند می‌توانند سکوی قهرمانی رشته‌های ورزشی را در مسابقات معتبر فتح کنند.

توجه به رده‌های سنی پایه
وی افزود: کشتی بهشهر با توجه ویژه به رده‌های سنی پایه و کشف استعدادهای نهفته در این رشته، آینده‌ای بسیار روشن را نوید می‌دهد  ، لازمه کسب موفقیت‌های آینده، هموار کردن مسیر دستیابی به این اهداف است.«عباس عسگریان» نیز با بیان این‌که تغییر پایتخت کشتی ایران از جویبار به بهشهر، هدفی در دسترس و نیازمند حمایت هرچه بیشتر همه مسئولان بهشهری است، گفت: وجود استعدادهای فراوان در رده‌های سنی پایه کشتی بهشهر، نشان می‌دهد در آینده شنیدن خبرهای خوش از افتخارآفرینی این ورزشکاران دور از انتظار نیست.

تلاش شهرداری برای تخصیص اعتبار دائمی
شهردار بهشهر هم در این جلسه اظهار کرد: شهرداری مانند سال‌های اخیر، خود را ملزم به حمایت مالی از این رقابت‌ها می‌کند. اما باید شیوه دریافت بودجه و اعتبار برای این مسابقات بین‌المللی تغییر کند. یکی از راه‌های دریافت بودجه بدون دوندگی‌های مرسوم، قرار گرفتن این مسابقات در تقویم ثابت شهرستانی و تعیین بودجه سالانه مشخص برای ادارات و نهادهای شهرستان است.
«حمید آزموده» افزود: در صورت اجرای این طرح، شهرداری در زمان بودجه‌بندی، سهم این رقابت‌ها را به صورت مجزا تعیین و بدون نیاز به نامه‌نگاری‌ها و دوندگی‌های کنونی به مسئولان برگزاری این مسابقات خواهد پرداخت.
رئیس هیات کشتی بهشهر هم در پایان این نشست با تقدیر از حمایت اعضای شورای شهر از ورزش کشتی و کمک برای تامین بخشی از هزینه‌های این رقابت‌ها گفت: نقش شهرداری و شورای شهر بهشهر در ارتقای همه ساله کیفیت این مسابقات انکار نشدنی است.
«شهرام جعفری» به دغدغه شورای شهر و شهرداری در جلوگیری از آلوده شدن این مسابقات به سیاست در آستانه برگزاری انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت: بدون شک این دغدغه در ستاد برگزاری مسابقات هم وجود دارد. اما با برنامه‌ریزی انجام شده و با احترام به همه کاندیداها، مانع سوء‌استفاده احتمالی خواهیم شد.

برنامه‌ریزی فرهنگی
وی این مسابقات را فرصتی مناسب برای معرفی هر‌چه بهتر ظرفیت‌های بهشهر دانست و گفت: باید از حضور بیش از 250 ورزشکار استان‌های کشور و بیش از 50 کشتی‌گیر خارجی بهترین بهره‌برداری را کرد. تهیه بسته‌های فرهنگی با محوریت معرفی بهشهر و زمان‌بندی برای بازدید شرکت‌کنندگان این رقابت‌ها از جاذبه‌های گردشگری به‌ویژه برای کشتی‌گیران خارجی از جمله برنامه‌های پیشنهادی هیات کشتی است.جعفری با قدردانی از حمایت‌ها و همراهی‌های مسئولان شهرستانی از کشتی گفت: موفقیت‌ها و افتخاراتی که در سال‌های اخیر توسط کشتی‌گیران بهشهری به‌دست آمد، متاثر از همراهی تمام دلسوزان ورزش بود که امیدواریم این حمایت‌ها در آینده نیز ادامه داشته باشد.وی افزود: برگزاری موفق رقابت‌های کشتی شهید هاشمی‌نژاد که به میدانی معتبر برای کشتی‌گیران رده سنی جوانان تبدیل شد، فرصتی بود تا کشتی‌گیران با استعداد بهشهری پس از فراگیری آموزش‌های لازم، در این رقابت‌های بین‌المللی محکی جدی بخورند و پس از رقابت با کشتی‌گیران مدعی هم وزن خود، برای حضور در عرصه‌های دیگر آماده شوند.
  • عضو شورای شهر بهشهر: اگرچه شورای شهر و شهرداری برای برگزاری این مسابقات مبالغی را در نظر گرفتند، اما تأمین کامل بودجه مورد نیاز این مسابقات، نیازمند بهره‌مندی از همه ظرفیت‌های شهرستانی است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code