موضوعات
اردبیل

مانیفست تعزیه در مازندران تدوین می‌شود

نویسنده:
رئیس انجمن موسیقی مازندران از تدوین مانیفست تعزیه، تجلیل از برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان و برپایی یک جشنواره به یاد استاد فرهنگ شریف از سوی این انجمن خبر داد.
1396/07/17
به گزارش مهر «سامان بیژن» گفت: در نظر داریم در ایام محرم و صفر با کمک تعدادی از دوستان و پژوهشگران موسیقی اقوام ایران از جمله «سیدعلی حسینی» مجموعه‌ای با عنوان «مانیفست تعزیه» را تدوین کنیم. هم‌اکنون در حال پژوهش مقام‌های موسیقایی تعزیه هستیم و اگر امکانات فراهم شود، به‌زودی شاهد انتشار این مجموعه خواهیم بود.
وی ادامه داد: تجلیل از برگزیدگان مازندرانی یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در آذر ماه، برگزاری نکوداشت ویژه هنرمندان و مفاخر موسیقی مازندران و تلاش برای برگزاری کنسرت ویژه با حضور ارکستر ملی ایران در غرب استان مازندران از جمله اقدامات دیگری است که تا پایان سال جاری برای انجمن در نظر گرفته‌ایم. رئیس انجمن موسیقی استان مازندران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به برگزاری یک جشنواره ویژه موسیقایی در استان مازندران اشاره کرد و گفت: اولین جشنواره موسیقی «شریف» با تکیه بر 4 مقام اصلی موسیقی مازندران از جمله «امیری»، «کتولی»، «طالبا» و «نجما» با حضور بیش از ۵۰ گروه موسیقایی فعال استان برگزار می شود که با توجه به غنای محتوایی که این رویداد می‌تواند داشته باشد تصمیم داریم آن را در سال‌های بعد نیز برپا کنیم.
بیژن درباره علت نام‌گذاری این جشنواره تأکید کرد: با توجه به اصالت مازندرانی استاد «فرهنگ شریف» و خدمات بسیار ارزشمندی که این هنرمند بزرگ عرصه موسیقی ایرانی انجام داده، ما تصمیم گرفتیم این جشنواره را «شریف» نام‌گذاری کنیم.  این جشنواره می‌تواند در دوره‌های آینده تبدیل به یکی از رویدادهای تأثیرگذار موسیقی اقوام ایران شود و امیدوارم هنرمندان نیز از آن استقبال کنند.
رئیس انجمن موسیقی مازندران از برنامه‌ریزی برای برگزاری جشنواره‌های نوروزی در شهرهای پرمسافر استان با حضور گروه‌های موسیقی در حوزه موسیقی پاپ و ایرانی خبر داد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code