موضوعات
مازندران

مازندران؛ دومین استان رتبه‌دار کشور در المپیادهای دانش‌آموزی

نویسنده:
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: این استان دومین رتبه را پس از تهران در المپیادهای دانش‌آموزی کشور دارد.
1396/08/13
به گزارش ایرنا «سیدعلی قاسمی» افزود: مازندران در حالی در این رتبه بالا قرار دارد که به لحاظ جمعیت دانش‌آموزی دهمین استان کشور هستیم.
وی به کسب 5 مدال طلا و یک نقره از سوی 12 دانش‌آموز اعزامی استان به المپیادهای علمی اشاره کرد و گفت: یکی از علل مهم موفقیت دانش‌آموزان مازندرانی برنامه‌های فرادرسی و فرامتنی است که موجب افزایش مشارکت و نشاط آنان شده است.
قاسمی به مشارکت بیش از 50 درصدی دانش‌آموزان مازندران در برنامه‌های خارج از کلاس طی 4 سال دولت تدبیر و امید اشاره و تأکید کرد: طی یک سال گذشته بیش از 270 هزار نفر از دانش‌آموزان این استان در برنامه‌های فرهنگی و پرورشی شرکت کردند و بیش از 4 هزار نفر از آنان در مسابقات و جشنواره‌ها و برنامه‌های مختلف صاحب رتبه شدند.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: از این تعداد 400 نفر صاحب رتبه اول تا سوم استانی و 170 نفر صاحب رتبه اول تا سوم کشوری شدند.
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: کار آموزشی مختص یک دستگاه نیست و برای انجام تکلیف، به‌درستی در مسیر توسعه و سازندگی مملکت نیاز به همکاری همگان از دولت و مجلس تا شهرداری‌ها و بقیه دستگاه‌ها لازم است.  «علی اصغر یوسف‌نژاد» افزود: احیای نظام پرورشی از ضرورت‌ها و مکمل نظام آموزشی کشور بود، زیرا دلیل و اساس انقلاب نظام پرورشی است. ورودی دانشگاه‌های ما خروجی نظام آموزشی است که می‌تواند افراد تاثیرگذاری تحویل جامعه دهد.  وی با انتقاد از برخی کم‌لطفی‌ها در نظام توزیع اعتبارات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در بخش فرهنگی گفت: به رغم کمبود اعتبارات، نظام پرورشی و مسائل فرهنگی در آموزش و پروش مازندران به نسبت کشور به استناد بسیاری موفقیت‌ها در عرصه‌های مختلف قابل دفاع است.
یوسف‌نژاد مشارکت مردمی در استان مازندران را در زیرساخت‌های آموزشی و ساخت و ساز مدارس و نیز همکاری اولیای دانش‌آموزان مثال زدنی برشمرد و افزود: این نشانه رشد فرهنگی استان است.
وی هزینه کردن در نظام آموزش و پرورشی را یک سرمایه‌گذاری اساسی با سودآ‌وری بزرگ و چند برابر در آینده برای مملکت برشمرد.
در این مراسم از نخبگان پرورشی استان با محوریت آموزش و پرورش شرق و مرکز مازندران و دانش‌آموزان و معاونت‌های فرهنگی هر شهرستان تجلیل شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code