موضوعات
مازندران

قرارداد 10میلیون دلاری مازندرانی‌ها در نمایشگاه ولگاگراد

نویسنده:
رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: قرارداد تجاری به ارزش بیش از ۱۰ میلیون دلار از سوی تجار مازندرانی در زمینه سیمان و شیلات در این نمایشگاه منعقد شده است.
1396/06/15
به گزارش ایسنا «عبدالله مهاجر» با بیان این‌که در 3ماه گذشته بزرگ‌ترین رویداد سال 96 که رویداد بزرگ اقتصادی با محوریت جمهوری اسلامی بوده رقم خورده است اظهار کرد: اتاق بازرگانی مازندران پارلمان بخش اختصاصی مازندران است و نقش محوری برای توسعه مازندران دارد و به جهت فضاسازی بیشتر سال آینده کلنگ ساختمان اتاق بازرگانی جدید به زمین زده می‌شود.
وی با اشاره به این‌که استقبال خوبی از نخستین نمایشگاه اختصاصی توانمندی‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران به محوریت مازندران انجام شد گفت: قرارداد تجاری به ارزش بیش از ۱۰ میلیون دلار از سوی تجار مازندرانی در زمینه سیمان و شیلات در این نمایشگاه منعقد شده است.
رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: وجود نمایشگاهی برای دستاوردهای صنعتی ایران امری ضروری است و ورود به ولگاگراد روسیه حائز اهمیت و شاید نیازمند ارتباط میان مجموعه‌ها است و آمدوشدهای خارجی باید اثرگذار باشد و طبیعی است همه شرکت‌ها نتوانستند قرارداد منعقد کنند.
مهاجر با بیان این‌که مازندران در سال گذشته با افزایش 20 درصدی صادرات روبه‌رو بوده اما ظرفیت استان بیش از این است تصریح کرد: اعتبارات دولتی که از سوی رئیس جمهوری تعهد شده است می‌تواند به رونق کسب و کار منتهی شود.
رئیس اتاق بازرگانی مازندران افزود: اولین نمایشگاه اختصاصی توانمندی‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران به مرکزیت مازندران با حضور بیش از ۴۰ شرکت ایرانی در ولگاگراد روسیه برگزار شد و شرکت‌های حاضر در نمایشگاه در زمینه‌های فراورده‌های لبنی، سیمان، مواد غذایی، کشاورزی، برنج، شیلات، مواد معدنی، لوله و پروفیل، خدمات فنی و مهندسی، ام دی اف، فرش، صنایع دستی، لوازم بهداشتی، گل و گیاه در این نمایشگاه حضور داشته‌اند.
مهاجر تصریح کرد: در این نمایشگاه فعالان اقتصادی مازندران – جمهوری اسلامی ایران در روسیه مذاکراتی داشته‌اند و منجر به عقد قراردادهایی نیز شده است.
وی در مورد دستاورد برگزاری نمایشگاه‌ها و حضور در نمایشگاه روسیه و خروجی آن گفت: این حضور در جهت اقتصاد مقاومتی بوده و در این راستا یکی از جدی‌ترین نقاط صادرات است که در امتداد این مهم مطابق اصل قانون 44 باید اقدامات انجام شود و حضور دولت در اقتصاد منجر به توسعه نمی‌شود.
رئیس اتاق بازرگانی مازندران با بیان این‌که قیمت تمام شده محصولات باید کاهش یابد تا صادرات افزایش پیدا کند تصریح کرد: دولت در این بخش نقش مستقیم داشته و در این راستا صادرات در سال 95 ، 520 میلیون دلار با افزایش 20درصدی و شرکت کاله با برند جهانی صادرات 40درصدی داشته است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code