موضوعات
مازندران

پایه‌های متزلزل شهروند در جدول رده‌بندی

نویسنده: میثم محسنی کوتنایی خبرنگار
کاله برد و سارویه باخت تا رقابت این دو تیم مازندرانی برای رسیدن به میانه‌های جدول رده‌بندی لیگ برتر والیبال کشور همچنان ادامه داشته باشد. در هفته پنجم مسابقات لیگ برتر، کاله که در کاشان میزبان تیم انتهای جدولی رعد پدافند این شهر بود، در مسابقه‌ای آسان با نتیجه 3-1 حریف خود را مغلوب کرد تا با کسب هر 3 امتیاز این دیدار و با صعود چندپله‌ای در جدول رقابت‌ها به آمل برگردد. ...
1396/08/15
شهروند ساری ناباورانه به تیم انتهای جدولی که هیچ امیدی هم به پیروزی مقابل نماینده مازندران در لیگ برتر فوتسال کشور نداشت باخت تا نگرانی برای سرنوشت و آینده این تیم به اوج خود برسد. هیأت فوتبال قم که 15 هفته لیگ برتر امسال هیچ بردی به دست نیاورده و به قعر جدول رده‌بندی چسبیده بود مقابل تیم شهروند با نتیجه 3-0 پیروز شد تا ادامه لیگ را با امیدواری بیشتری دنبال کند. شهروند هم که می‌توانست با برتری در این مسابقه حداقل یک پله در جدول رده‌بندی صعود کند، همچنان در رده هشتم جدول باقی ماند.
«محمد اسماعیل‌پور» سرمربی شهروند استفاده نکردن از موقعیت‌ها و خوش‌شانس بودن حریف را عامل رقم خوردن این نتیجه دانست و گفت اگر از موقعیت‌های گل به‌درستی استفاده می‌کردیم، با پیروزی بزرگی از زمین خارج می‌شدیم. ممکن است حرف‌های اسماعیل‌پور درست باشد، اما مسئول گل نشدن موقعیت‌های گل کیست؟ مگر غیر از این است که سرمربی باید با اجرای تمرینات مناسب و هدفمند، این کارها را به بازیکنانش بیاموزد؟ یکی از علامت سوال‌های بزرگ هواداران شهروند، دلیل غیبت «مرتضی عظیمایی» در زمین و استفاده نکردن از این بازیکن باتجربه است؟ عظیمایی مشکل فنی دارد؟ حتما نه. او سال‌ها در تیم شهروند، تیم‌های دیگر لیگ برتر و تیم ملی بازی کرده و آن‌قدر تجربه دارد که در لحظات دشوار به کمک تیمش بیاید و از بروز فاجعه‌هایی مانند شکست از تیم انتهای جدولی جلوگیری کند.
 چه بر سر شهروند آمده که نمی‌تواند از این سرمایه‌هایش به‌درستی استفاده کند و ناباورانه ببازد و امتیاز از دست بدهد؟ مگر می‌شود  تیمی در لیگ برتر به گونه‌ای باشد که با غیبت 2 بازیکن، بلایی مانند شکست خوردن از تیم بدون امتیاز قعر جدول به سرش بیاید؟ پس باید حق داد که برای شهروند نگران باشیم. شهروند در جدول رده‌بندی هشتم است، اما نباید گول این رتبه را خورد، چراکه فاصله امتیازی‌اش با تیم‌های انتهای جدولی بسیار کم و به اندازه نتیجه یک یا حداکثر 2 مسابقه است.
شهروند اگر در 2 مسابقه ببازد و چند تیم پایین جدولی پیروز شوند، شهروند به منطقه خطر می‌چسبد و این برای تیمی پرسابقه مانند شهروند نگران‌کننده است. شاید لازم باشد مدیران باشگاه سر و سامانی به اوضاع نامناسب تیمشان بدهند. رسیدگی بیشتر و جویا شدن دلایل کادر فنی از باخت مقابل تیم هیات فوتبال قم، ممکن است جلو اتفاقات بعدی و شکست‌های آینده را بگیرد. این شهروند توانی برای پیوستن به جمع مدعیان قهرمانی را ندارد، اما می‌تواند لیگ برتری باقی بماند و خطر سقوط این تیم را تهدید نکند. لازمه این کار، جلوگیری کردن از بروز فاجعه و ممانعت از ورود شهروند به حاشیه‌هاست. یک شکست دیگر به خوبی راه ورود حاشیه‌ها را باز می‌کند. شهروند ساری فردا در هفته شانزدهم میزبان مقاومت البرز است؛ تیمی که با شهروند هم‌امتیاز است و به خاطر تفاضل گل در رده نهم جدول قرار دارد. باید بیشتر مراقب بود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code