موضوعات
مازندران

صعود خونه‌به‌خونه به یک‌چهارم نهایی جام حذفی

نویسنده:
تیم خونه‌به‌خونه مازندران با حذف تیم لیگ برتری سیاه‌جامگان مشهد در مرحله یک‌هشتم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی کشور که 2 اخراجی نیز در پی داشت، به جمع 8 تیم پایانی این مسابقات صعود کرد.
1396/08/07
به گزارش ایرنا، دیدار این 2 تیم عصر جمعه در حضور حدود 4هزار تماشاگر مازندرانی در ورزشگاه هفتم تیر بابل برگزار شد و در نهایت تیم خونه‌به‌خونه با نتیجه 3 بر 2 میهمان لیگ برتری خود سیاه‌جامگان مشهد  را در ضربات پنالتی که با 9 نفر بازی می‌کرد،  شکست داد و به عنوان نخستین تیم به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کرد.
دیدار 2 تیم در 90 دقیقه وقت قانونی و نیز 15 دقیقه اضافی بدون رد و بدل شدن گلی از خط دروازه‌ها به ضربات پنالتی کشید و شاگردان جواد نکونام در تیم خونه‌به‌خونه عملکرد بهتری داشتند و درنهایت درکنار هواداران خود جشن صعود برپا کردند.
2 تیم در این مسابقه بازی جاندار و درگیرانه‌ای با چاشنی احتیاط در حذف از گردونه مسابقات در دستور کار خود قرار دادند، اما تیم خونه‌به خونه با حمایت خوب تماشاگران بابلی که تماشای این بازی نیز برای آنها رایگان شده بود، چند موقعیت خطرناک روی دروازه تیم مشهدی ایجاد کردند که با بی‌دقتی مهاجمان این تیم به هدر رفت.
در ضیافت پنالتی‌ها «حمید کاظمی» برای خونه‌به‌خونه پشت ضربه ایستاد و گل نخست تیمش را در این دیدار به ثمر رساند و ورزشگاه را به مرز انفجار رساند.
پس از این گل، «ضا شربتی» برای تیم سیاه‌جامگان مشهد توپ را به دیرک دروازه زد تا بهترین بخت گلزنی را برای تیمش از دست بدهد.
البته در پنالتی دوم 2 تیم ابتدا ضربه «محمد میری» برای خونه‌به‌خونه از دست رفت و «سیف‌الهی» مثل ضربه قبلی هم تیمی خودش توپ را به دیرک دروازه کوبید تا تیمش در حسرت گل باقی بماند.
در ضربه سوم پنالتی 2 تیم، ابتدا «سجاد مشکل‌پور» از تیم خونه‌به‌خونه توپش با بدشناسی و ضربه آرام در دست دروازه‌بان سیاه‌جامگان جای گرفت و درمقابل «وحید عسگری» گل نخست تیم سیاه‌جامگان را به ثمر رساند.
در ادامه «محمد قاسمی‌نژاد» از تیم خونه‌به‌خونه در چهارمین ضربه تیمش، با یک ضربه چیپ توپ را تبدیل به گل کرد و درمقابل  «پیام ملکیان» زننده گل دوم سیاه‌جامگان از روی نقطه پنالتی بود.
در پنالتی پنجم و سرنوشت‌ساز، «مهرداد کفشگری» بازیکن باتجربه تیم خونه‌به‌خونه توپ را به کنج دروازه سیاه‌جامگان زد و تیمش را در آستانه صعود قرار داد، در حالی که «سجاد دانایی» بازیکن تیم سیاه‌جامگان در به ثمر رساندن گل سوم تیمش ناکام ماند تا بازی نفسگیر و حساس 2 تیم در ضیافت پنالتی‌ها با نتیجه 3 بر 2 به سود تیم خونه‌به‌خونه مازندران خاتمه یابد. از نکات قابل توجه در این مسابقه 2 اخراجی در دقایق اضافه اول و دوم این مسابقه بود که ابتدا، «میرهانی هاشمی» مدافع سیاه‌جامگان در دقیقه  104به دلیل دومین خطایی که روی بازیکنان خونه‌به‌خونه مرتکب شده بود از زمین مسابقه اخراج شد و در دقیقه 113 «کیوان امرایی» دیگر بازیکن تیم مشهد هم به دلیل خطا روی «سجاد آشوری» بازیکن تیم میزبان، با دریافت کارت زرد دوم از زمین مسابقه اخراج شد و سیاه‌جامگان 7 دقیقه پایانی این مسابقه را 9 نفره ادامه دادند.
تیم خونه‌به‌خونه مازندران پیش از این تیم راه‌آهن تهران را از گردونه مسابقات حذف کرده بود.
هنوز حریف شاگردان «جواد نکونام» در مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات جام حذفی مشخص نشده است.
تیم خونه‌به‌خونه بابل به همراه تیم نساجی نمایندگان مازندران در مسابقات لیگ دسته یک فوتبال باشگاه‌های کشور هستند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code