موضوعات
مازندران

شناسایی 140 اثر تاریخی گردشگری واجد ارزش ثبت در رامسر

نویسنده:
رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری رامسر از شناسایی 140 اثر تاریخی - گردشگری واجد ارزش ثبت در این شهرستان خبر داد.
1396/06/14
به گزارش ایسنا «حسین متاجی» گفت: مرمت و بهسازی هتل قدیم تجهیز موزه مردم‌شناسی رامسر و حفظ موزه مردم‌شناسی و حفظ معماری سنتی موجود در روستای تاریخی جواهرده از اهم پروژه‌هایی است که ۱۷۰ میلیون تومان اعتبار به آنها اختصاص داده شده است.
وی افزود: ۱۱۴ اثر تاریخی و طبیعی شهر نمونه گردشگری واجد ارزش ثبت در شهرستان رامسر شناخته شده است.
متاجی دیگر اقدامات این اداره در حوزه گردشگری را راه‌اندازی دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی سماموس و شناسایی و ساماندهی اقامتگاه‌های بوم‌گردی دانست و تصریح کرد: در حوزه گردشگری تسهیلات مناسبی برای تاسیسات گردشگری در حال ساخت در نظر گرفته شده و به‌زودی شاهد افتتاح ۲ واحد اقامتی خواهیم بود. وی تصریح کرد: بر روند ساخت پروژه‌های تملک دارایی در حوزه گردشگری از جمله پروژه پارک دالخانی و پروژه آبرسانی این پارک با تخصیص اعتبار ۴۵۰ میلیون تومان نظارت مستمر صورت گرفت که این پروژه‌ها در موعد مقرر به اتمام رسید و پروژه ساخت سرویس بهداشتی در روستای هدف گردشگری گرسماسر در دست اجرا است و به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
متاجی از پیگیری روند طرح ضربتی ایجاد اشتغال در دهستان جنت رودبار و جواهرده خبر داد و افزود: در این راستا کارگاه‌های تولیدی صنایع دستی از جمله نمدمالی، چادرشب‌بافی و گلیم‌بافی در این روستاها فعال خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code