موضوعات
مازندران

سهم مازندران از صادرات محصولات کشاورزی پایین است

نویسنده:
استاندار مازندران گفت: سهم محصولات کشاورزی این استان از صادرات به نسبت میزان تولیدات پایین است.
1396/07/16
به گزارش ایرنا «ربیع فلاح جلودار» در مراسم کلنگ‌زنی مجتمع اداری و آموزشی اتاق بازرگانی مازندران در ساری افزود‌: تجار و صادرکنندگان مازنی باید توجه بیشتری به صادرات محصولات کشاورزی این خطه از شمال کشور داشته باشند.
رئیس شورای توسعه صادرات مازندران افزود‌: در این استان سالانه حدود 7 میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می‌شود که بخش زیادی از این محصولات قابلیت صادراتی دارند. فلاح جلودار توجه به صنایع فراوری، بسته‌بندی و قیمت تمام‌شده محصولات کشاورزی را عامل اصلی در رونق‌دهی به صادرات این محصولات اعلام کرد.
وی اظهار داشت‌: در سال‌های اخیر با وجود برخی تنگناهای مالی و شرایط نامناسب جوی به‌خصوص کاهش نزولات جوی میزان تولید محصولات کشاورزی رشد خوبی داشته و حتی با تنوع کشت و بهره‌وری می‌توان از اراضی کشاورزی مازندران تولید بیشتری داشت.
استاندار مازندران از وزارت جهاد کشاورزی خواست تا به تنوع کشت و ارتقای بهره‌وری از اراضی کشاورزی به خصوص چندکشتی به کشاورزان مازنی کمک کند. فلاح با اشاره به توانمندی اتاق بازرگانی استان مازندران در کمک به کشاورزان و صنعتگران خواهان تحرک بیشتر تجار مازنی در توسعه صادرات شد.
رئیس شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مازندران اضافه کرد‌: بخش خصوصی بازوی توانمندی برای دولت در توسعه اقتصادی است و باید از تمام ظرفیت‌های بخش خصوصی برای توسعه اقتصادی استفاده کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code