موضوعات
مازندران

سند چشم‌انداز روستایی در مازندران تدوین شود

نویسنده:
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران خواستار تدوین سند چشم‌انداز روستایی در استان شد.
1396/07/18
به گزارش مهر «جعفر قمی» در نشست توجیهی بخشداران استان مازندران با محوریت اجرای سیاست‌های بیمه روستایی، کشاورزان و عشایر اظهار کرد: روستاییان نوک حمله در بخش خدمات‌رسانی و تولید محصولات مختلف و در واقع لنگر ثبات و آرامش کشور هستند.
وی با بیان این‌که روستاییان مرزداران دلیر محسوب می شوند گفت: ۴۴ درصد از جمعیت استان مازندران و ۲۶ درصد از شهروندان ایرانی را روستاییان تشکیل می‌دهند.
مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری با اشاره به این‌که دولت به دنبال توانمند کردن تمام اقشار جامعه از جمله روستاییان، کشاورزان و عشایر است افزود: بحث بیمه برای نخستین بار در ۷۰ سال قبل مطرح شد و افراد مشمول بیمه در گذشته افراد بهره‌مند و برخوردار را شامل می‌شد.
قمی با بیان این‌که عوامل مختلفی از جمله نبود آمار درست از جمعیت روستاییان و نداشتن درآمد پایدار وجود داشت که روستاییان نمی‌توانستند از خدمات بیمه بهره‌مند شوند گفت: دولت با مطرح کردن بیمه روستایی عشایری درصدد توانمند کردن آنهاست.
وی با بیان این‌که روستاهای مازندران از ظرفیت زیادی برخوردارند اما تاکنون از این ظرفیت‌ها به‌خوبی استفاده نشده است گفت: به دنبال ایجاد دفاتر بیمه روستایی در روستاها هستیم.
قمی با تاکید بر این‌که سند چشم‌انداز روستاها تشکیل شود اظهار کرد: در این چشم‌انداز باید جایگاه روستاها و خدماتی که دولت می‌تواند برای روستاها داشته باشد اشاره شود تا با این امر بخش اعظمی از مشکلات روستاها حل شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code