موضوعات
مازندران

سرنوشت خودروهای لوکس دپو شده در کمرگ مازندران

نویسنده:
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران گفت: 130 خودرو لوکس در گمرک مازندران توقیف شده که سرنوشت این خودروها تعیین تکلیف می‌شوند.
1396/06/14
به گزارش ایسنا «علی پیرفلک» قاچاق را ضربه مهلکی به اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: برای پیشبرد اقتصاد مقاومتی دو راهبرد  ایجاد زیرساخت‌ها و بسترهای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و برداشتن موانع و تهدیدها مورد نیاز است.
وی خاطرنشان کرد: قاچاق منجر به رکود، بیکاری، کاهش درآمدهای دولت عدم موفقیت در جذب سرمایه‌گذاری و تاثیرات منفی بر سلامت جامعه از طریق توزیع کالای بی‌کیفیت در جامعه خواهد شد. پس باید جلو آن را با راهکارهای اساسی گرفت. پیرفلک افزود: شکل گیری جریان‌های سازمان‌یافته قاچاق و نقش آنها در جریان‌های سیاسی - امنیتی کشور، گسترش پول‌شویی، اختلال در برنامه‌های تنطیم بازار دولت با ورود کالاهای غیرضروری به کشور و خروج آن از کشور و ایجاد فساد اداری از دیگر آثار پدیده قاچاق در جامعه است.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران در خصوص خودروهای لوکس واردشده به ورودی‌های استان و سرنوشت آنها یادآور شد: خودروهای لوکس دودسته‌اند. بخشی از آنها به صورت قاچاق نبوده و با اخذ مجوز وارد استان شده، اما به دلیل این‌که با استانداردهای موردنظر کشور مطابقت نداشته اجازه ورود نداشته‌اند. پیرفلک تصریح کرد: اما  بخشی از خودروها با نفود در سیستم اداری یا جعل مدارک و ارائه مدارک غیرقانونی وارد مرزها و ورودی‌های استان شده‌اند که در استان مازندران این مورد کمتر از30 مورد بوده که همگی کشف و ضبط شده و 100دستگاه نیز به دلیل مشکل رعایت عدم استانداردهای کشور در گمرک توقیف شده است.
وی گفت: تصمیم ستاد مبارزه با کالا و قاچاق ارز برای این خودروها این است که یا این خودروها مرجوع شده یا به کشور ثالثی صادر شوند و به هیچ عنوان در داخل کشور این خودروها اجازه فروش و شماره‌گذاری ندارند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code