موضوعات
مازندران

روزگار بد نمایندگان والیبال مازندران

نویسنده: میثم محسنی کوتنایی خبرنگار
کاله و سارویه، 2 نماینده مازندران در لیگ برتر والیبال کشور، حال و روز بدی در جدول رده‌بندی ندارند، اما شرایط داخلی آن‌ها با هم متفاوت است...
1396/09/14
کاله و سارویه، 2 نماینده مازندران در لیگ برتر والیبال کشور، حال و روز بدی در جدول رده‌بندی ندارند، اما شرایط داخلی آن‌ها با هم متفاوت است. برای نماینده ساری به‌واسطه عمیق بودن مشکلات و نیازها، این شرایط در حال تبدیل شدن به حاشیه‌ای نگران‌کننده و اتفاقاتی باور نکردنی است. این 2 تیم در 2 هفته اخیر، هر کدام یک پیروزی به دست آورده و یک شکست را متحمل شدند تا در رده‌های پنجم و هفتم جدول رده‌بندی قرار بگیرند. کاله با 16 امتیاز شرایط بهتری نسبت به سارویه دارد و تیم ساروی حاضر در این مسابقات هم با 13 امتیاز در رده هفتم قرار دارد.  کاله تکلیفش کاملا معلوم است، این تیم از همان ابتدا هم قرار نبود برای کسب عنوان در لیگ به میدان برود و همه برنامه‌های مدیران این باشگاه، حضوری آبرومندانه در لیگ و میدان دادن به جوانان بود. آن‌ها مدت‌هاست اعلام می‌کنند تا زمانی که کار ساخت ورزشگاه بزرگ و 8 هزار نفره کاله به پایان نرسد خبری از تشکیل تیمی پرمهره و مدعی قهرمانی نخواهد بود. آن‌ها این فصل را با به خدمت گرفتن جوانان آغاز کردند و انصافاً هم تاکنون نتایج بدی نگرفتند. کاله در رده پنجم جدول قرار دارد و اگر کمی خوش شانس باشد می‌تواند با قرار گرفتن در رده چهارم، به مرحله بعدی مسابقات صعود کند.
 شاید اگر در برنامه مدیران باشگاه برنامه‌ای برای جذب بازیکن در نیم فصل وجود داشته باشد و برخی نقاط ضعف تیم ترمیم شود، امیدها برای کسب جایگاهی بهتر در لیگ برتر توسط جوانان کاله قوت بگیرد. کاله حتی اگر هم نتواند به این آرزو برسد، همین که بازی‌های آبرومندانه‌ای به نمایش می‌گذارد و حداقل در آمل تیمی قدرتمند و پرقدرت است، باز هم برای والیبال‌دوستان مازندرانی غنیمتی ارزشمند به شمار می‌رود.
 در طرف دیگر اما تیم سارویه قرار دارد. تیمی که هنوز مشخص نشده هدف از شرکتش در لیگ برتر چه بوده و با صرف این همه بودجه به دنبال چیست؟ این تیم می‌خواهد به والیبال مازندران خدمت کند؟ اگر آری پس چرا از میدان دادن به جوانان مازندرانی در این تیم هراس دیده می‌شود و فرصتی به جوانان باانگیزه استان برای رویارویی با بزرگان والیبال تیم‌های دیگر داده نمی‌شود؟
اگر سارویه به دنبال آن است که به عنوانی شایسته در لیگ برتر برسد که هنوز ابزارش را در اختیار ندارد و تکلیف وعده‌های داده شده به بازیکنان و کادر فنی معلوم نیست. نداشتن ساختار و اولویت درست و نبود نگاه بلند در مجموعه مدیریت باشگاه، از سارویه تیمی بی‌هدف ساخته که انگار فقط در لیگ شرکت کرده تا تکلیفی را انجام دهد و دیگر برنامه‌ای برای ادامه مسابقات ندارد. همین که سارویه تاکنون در رتبه هفتم جدول رده‌بندی قرار دارد را باید یک موفقیت فراموش‌نشدنی برای این تیم دانست. هنوز تا پایان لیگ راه زیادی مانده؛ خدا کند سارویه در جدول لیگ پایین‌تر نیاید.
کاله فردا (چهارشنبه) در هفته یازدهم لیگ برتر والیبال و از ساعت 15 در تهران مهمان پیکان تهران، تیم سوم جدول رده‌بندی است. سارویه نیز در ساری از ساعت 17:30 میزبان بانک سرمایه، تیم صدرنشین جدول لیگ برتر والیبال است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code