موضوعات
مازندران

رسانه؛ ضامن سلامت شهر و شهروند

نویسنده: مهدی عبوری
بار دیگر تقویم ایران اسلامی ورق می‌خورد و صلات ظهر مرداد به نام فرزند دیگری از مام میهن می‌رسد....
1396/05/17
بار دیگر تقویم ایران اسلامی ورق می‌خورد و صلات ظهر مرداد به نام فرزند دیگری از مام میهن می‌رسد.
«محمود صارمی» مرد بااخلاق رسانه و قلم به تیر جهل به تاریخ 17 مرداد 77 آسمانی می‌شود و روز شهادت این خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به دست تروریسم، به نام روز خبرنگار نامیده می‌شود و چه نشانی بهتر از این روز برای حرفه‌ای که می‌بایست ترجمان آزادی و اخلاق باشد.
جوهر اگر به خون تشبیه می‌شود و قلم آن گاه که به اصالت آگاهی و پایدار پرسشگری چونان قلبی تپنده می‌شود که به واسطه آن، رسانه ضامن سلامت شهر و شهروند می‌شود، بدین خاطر است که بین قلم و دل رابطه‌ای است به عظمت سوگند. چه دل‌هایی که با قلم قرار گرفته‌اند و چه قلم‌هایی که قرار از دل‌ها برده‌اند.
خرسندم که در این مجال فرصتی است تا این روز را به اصحاب خبر، قلم و رسانه تبریک گویم و برای همه این عزیزان، آرزوی پیروزی و بهروزی در همه امور زندگی را داشته باشم.
رسانه می‌تواند محرک توسعه هر شهر و تعالی شهروندانش باشد چرا که ناظر ایفای مسئولیت اجتماعی شهروندان از سویی و مبین حقوق شهروندی در تمام سطح جامعه از سویی دیگر است. از آن روی که با گسترش شبکه‌های اجتماعی، در شهر انسان‌محور، هر شهروند خود یک خبرنگار است، بی‌تردید تعامل روزافزون تیم مدیریت شهری وعزیزان ساعی در عرصه خبر و رسانه می‌تواند فصل تازه‌ای از کتاب توسعه ساری را قلمی کند.
امید دارم که ساری به همت فرزندان زمان‌شناس بدان جا  رسد که لایق ساروی‌ها باشد.
مهدی عبوری
 شهردار ساریارسال پیام اشتراک 
 
 Security code