موضوعات
مازندران

دوباره طوفان و باران در مازندران

نویسنده:
هواشناسی مازندران با اعلام ورود دو سامانه سرد و بارشی به شمال کشور، پیش‌بینی کرد که هوای استان بارانی، سرد و طوفانی می‌شود.
1395/09/16
به گزارش ایرنا، اداره کل هواشناسی مازندران پیش‌بینی کرده است که از روز سه‌شنبه به‌ویژه بعد از ظهر و شب با تقویت جریانات شمالی، شهروندان شاهد بارش باران، کاهش دما، وزش نسبتا شدید باد و مواج شدن دریا خواهند بود و بارش‌ها در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود.
سامانه دوم هم از روز پنجشنبه 18 آذر وارد استان می‌شود و تا صبح جمعه باقی می‌ماند که نتیجه آن بارش باران همراه با وزش باد نسبتا شدید، مواج شدن دریا، کاهش دما و بارش برف در ارتفاعات خواهد بود.
ماه آذر در مازندران با بارش سنگین برف در بعضی مناطق بویژه ارتفاعات و مناطق کوهستانی همراه بود که سبب قطع برق و گاز تعدادی از شهرستان‌ها از جمله بابل، آمل و سوادکوه شد و مدارس 16 شهرستان را هم در مقاطع مختلف تعطیل کرد.
بارش برف که سرما 17 درجه زیر صفر را برای بعضی مناطق به همراه داشت همچنین به باغ‌های مرکبات مازندران خسارت زد.
در همین حال معاون پیش‌بینی هواشناسی مازندران به باغداران توصیه کرد تا نسبت به برداشت مرکبات رسیده و آسیب دیده از یخبندان قبلی اقدام کنند.
«احمد اسدی» به گلخانه‌داران هم توصیه کرد که ضمن کنترل دما، رطوبت و تهویه گلخانه‌ها، نسبت به تجهیز سازه‌های گلخانه‌ها و پوشش آنها و همچنین تجهیز سامانه گرمایشی از جمله دوگانه سوز کردن و تامین سوخت نفت و گاز اقدام کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code