موضوعات
مازندران

خونه‌به‌خونه؛ گام به گام تا بالانشینی

نویسنده: پژواک اشرفی خبرنگار
خونه‌به‌خونه از ابتدای فصل و با تغییرات زیادی که انجام داده بود جزو مدعیان لیگ برتر به شمار نمی‌رفت، اما «جواد نکونام» که آمد، شرایط برای این تیم بابلی کمی فرق کرد. نام و آوازه بزرگ نکونام، انتظارات را از این تیم به حدی بالا برد که دیگر انگار قرار نیست آنها زیر سایه نساجی قرار گرفته...
1396/08/30
خونه‌به‌خونه از ابتدای فصل و با تغییرات زیادی که انجام داده بود جزو مدعیان لیگ برتر به شمار نمی‌رفت، اما «جواد نکونام» که آمد، شرایط برای این تیم بابلی کمی فرق کرد. نام و آوازه بزرگ نکونام، انتظارات را از این تیم به حدی بالا برد که دیگر انگار قرار نیست آنها زیر سایه نساجی قرار گرفته و با نام تیم دوم مازندران شناخته شوند. هر چند بابلی‌ها روند سینوس‌واری در لیگ امسال داشته و هنوز به ثبات و انسجام کافی و لازم نرسیده‌اند، اما به نظر نمی‌رسد تیم خونه‌به‌خونه در ادامه مسابقات هم تیمی دست و پا بسته و کم خطر برای حریفان باشد.
 آنها هر چند 9 امتیاز از صدر جدول رده‌بندی فاصله دارند، اما هنوز راه زیادی تا پایان فصل باقی مانده و تجربه نشان می‌دهد نباید به این زودی‌ها در مورد سرنوشت تیم‌ها قضاوت کرد. بازیکنان جوان نکونام آرام‌آرام به مرز خودباوری می‌رسند و حمایت‌های باشگاه از این روند رو به پیشرفت می‌تواند به نتیجه و سرانجامی ختم شود که کسی گمانش را نمی‌کند.
 برای حسرت خوردن کمی دیر است، اما شاید جای بودجه‌ای که قبلا در این تیم صرف و در نهایت هم به لیگ برتر نرسید امسال خالی باشد. نکونام در مقایسه با فصل قبل، تیمی به مراتب ارزان و کم هزینه‌تر را در اختیار دارد و دیگر خبری از آن قدرت مانور کادر فنی برای جذب بازیکنان بزرگ نیست. آن همه بودجه‌های به هدررفته، بازیکنان بی‌کیفیت اما گران خریداری شده و در نهایت حاشیه‌های به بار آمده، خونه‌به‌خونه را به جایی بسیار دورتر از لیگ برتر پرتاب کرد.
 نکونام نشان داده که با وجود بی‌تجربگی در مربیگری می‌تواند منشاء اثراث خوبی در خونه‌به‌خونه باشد. همین که باشگاه تصمیم جدی برای لیگ برتری شدن ندارد و بودجه‌های خود را برای کسب جایگاه مناسب بسته، فشار روحی زیادی به نکونام و بازیکنان جوانش نمی‌آورد. این فصل، فرصت مناسبی برای تثبیت جایگاه نکونام در مربیگری فوتبال ایران است. شاید او از تجربه چند ماه مربیگری در تیم ملی و همراهی با کی‌روش و کسب تجربیات فراوان از بازی در تیم‌های اسپانیایی، اندیشه‌هایی داشته باشد که خونه‌به‌خونه را در روزهای سخت حضور در  لیگ دسته اول کمک کند.
 همه نگاه‌های فوتبال دوستان مازندرانی به نساجی است. تیمی که امسال انگار تا رسیدن به لیگ برتر فاصله زیادی ندارد، اما نکونام کم‌کم ثابت می‌کند که نباید از خونه‌به‌خونه هم غافل شد. تزریق انگیزه‌های ناتمام و حس برتری‌جویی، دارد به شاخصه خونه‌به‌خونه تبدیل می‌شود. بازی‌های زیادی تا پایان فصل باقیمانده؛ فرصت ترمیم تیم در تعطیلات نیم فصل، بر امیدواری‌های هواداران خونه‌به‌خونه در کاهش فاصله امتیازی با صدر جدول اضافه خواهد کرد. 10 امتیاز آن‌قدر نگران‌کننده نیست که در 21 بازی نتوان جبرانش کرد. خونه‌به‌خونه امروز در بابل از هفته چهاردهم لیگ آزادگان، میزبان ملوان بندر انزلی است. این بازی ساعت 14: 15 آغاز می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code