موضوعات
مازندران

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره موسیقی «لیلم» مازندران

نویسنده:
مدیر اجرایی دومین جشنواره سراسری موسیقی البرز نشینان «لیلم» گفت: مهلت آثار ارسال به این رویداد از 30 مهر به 10 آبان ماه تمدید شد.
1396/08/07
به گزارش همشهری «محمد غلامی» در نشست تخصصی برگزاری دومین جشنواره سراسری موسیقی البرزنشینان «لیلم» شمار ارسال مقاله‌های پژوهشی و ‎آثار به این رویداد موسیقی را به ترتیب 6 مقاله و 150 اثر برشمرد و افزود: این تعداد قطعا تا پایان مهلت اعلام‌شده افزایش خواهد یافت.
دومین جشنواره سراسری موسیقی البرزنشینان لیلم به همت شرکت فرهنگی - هنری نسیم مهرآوا و همکاری اداره کل ارشاد مازندران، از 7 تا 10 آذرماه با همراهی استان‌های مازندران، گیلان، گلستان، سمنان، بخش‌هایی از تهران و چند گروه از کشورهای همسایه دریای خزر در سالن هلال‌احمر ساری برگزار می‌شود.
وی با بیان این‌که بخش پژوهش و مقاله‌نویسی در حوزه موسیقی فولکلور به جشنواره امسال اضافه شده است بر برگزاری کارگاه‌های تخصصی تاکید کرد و گفت: آثار ارسالی برای استفاده پژوهشگران در آرشیو رویداد مذکور خواهد ماند.
غلامی به فعالیت 6 گروه از موسیقی مازندران اشاره کرد و گفت: بخش رقابتی فقط شامل موسیقی مازندرانی خواهد بود و نوازندگان در این بخش در سنین 7 تا 13، 13 تا18 و 18سال به بالا به رقابت می‌پردازند.
یک عضو سیاستگذاری جشنواره لیلم نیز با تاکید بر این‌که جشنواره‌های موسیقی باید منجر به تحول فرهنگی در جامعه شود گفت: این هنر صرفا برای لذت نیست، بلکه پیام‌آور وقایع تاریخی است.
«بهمن شریفی» با اشاره به اجرای گوناگون موسیقی مازندرانی به صورت ارکستری، پاپ و تلفیقی افزود: این موسیقی در جشنواره فوق برای «سوناریته» (صدادهی ) صحیح لزوما باید تنها با سازهای همین استان از قبیل «لـله‌وا»، «دوتار»، «سرنا»، «کمانچه»، «دسرکوتن» (نقاره) و «قرنه» اجرا شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code