موضوعات
مازندران

تعویق 3ماهه برگزاری دومین جشنواره منطقه‌ای موسیقی لیلم

نویسنده:
مدیر اجرایی دومین جشنواره موسیقی بومی و منطقه‌ای البرزنشینان با نام «لیلم» اعلام کرد که زمان برگزاری این جشنواره که قرار بود 14 تا 17 شهریور برگزار شود، به تعویق افتاده و در برنامه ریزی جدید 7 تا 10 آذر در ساری برگزار می‌شود.
1396/06/15
به گزارش ایرنا، «محمد غلامی» علت تعویق زمان برگزاری این جشنواره را همزمان شدن آن با برپایی چند جشنواره دیگر در استان اعلام کرد و گفت: امسال بخش البرزنشین جشنواره موسیقی لیلم کلید زده شده که مناطق موسیقیایی مازندران از بخش‌هایی از گیلان و تا بخش هایی از گلستان را دربرمی‌گیرد. وی افزود: تاکنون 150 اثر موسیقایی به جشنواره لیلم ارسال شده و علاقه‌مندان تا30 مهر می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.
غلامی اظهار کرد: در حاشیه جشنواره نمایشگاه دست‌ساخته‌های بومی و لباس‌های محلی برگزار شده و انتشار سی دی آثار منتخبان جشنواره سال گذشته نیز از دیگر برنامه‌های جشنواره امسال است.
مدیر اجرایی جشنواره موسیقی لیلم افزود: امسال خارج از بخش رقابت برای جذب بیشتر مخاطبان قرار است از گروه‌های موسیقی نواحی و بومی‌خوانان کشورهای همسایه نیز دعوت صورت گیرد.
غلامی تصریح کرد: پس از اختتامیه جشنواره نیز اجراهایی برای گروه‌های موسیقی برتر در جشنواره در شهرستان‌های مازندران در نظر گرفته شده و آثارشان در قالب سی دی منتشر خواهد شد.
مدیر اجرایی جشنواره موسیقی لیلم افزود: میانگین سنی هنرمندان در سال قبل ۳۰ سال بود، ولی امسال به ۲۷ سال رسید. در دو ساز قره‌نی و سرنا سال قبل تعداد شرکت‌کنندگان کم بود، ولی تاکنون آثار خوبی به این جشنواره ارسال شده است.
وی افزود: همچنین برای کسانی که در مناطق دوردست حضور داشته، ولی استعداد و توانایی بی‌نظیری در حوزه موسیقی بومی دارند تمهیداتی اندیشیده شده، به این صورت که گروهی محقق این حوزه به نواحی دوردست سفر می‌کنند و هنرمندان هر منطقه را شناسایی و آثار آنها را ضبط می‌کنند. این آثار علاوه بر این‌که به جشنواره راه می‌یابند در راستای غنای موسیقی بومی مازندران آرشیو و نگهداری خواهند شد.
مدیر اجرایی جشنواره موسیقی لیلم با اشاره به این‌که مسابقات در دو سطح انفرادی و گروهی اجرا خواهد شد تصریح کرد: در بخش انفرادی شرکت‌کنندگان در دو حوزه آوزهای محلی و ساز بومی راه می‌یابند که شامل سازهای لله‌وا، دوتار، سرنا، لگن، قره‌نی و کمانچه محلی است. وی افزود: داوران این دوره از مسابقات از اساتید بنام موسیقی بومی محلی کشورند و در حوزه سازهای محلی نیز از اساتید شاخص استانی استفاده می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code