موضوعات
مازندران

برگزاری نخستین نشست «5 هفته 5 فیلم» در ساری

نویسنده:
نمایش و بررسی فیلم مستند «سقا تالار» کاری از «مجید قربانی آهو دشتی» از فیلمسازان مازندران در حوزه هنری استان برگزار شد.
1396/07/23
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری مازندران، این نشست اولین برنامه «5 هفته 5 فیلم» بوده که به همت انجمن فیلم بهار نارنج شهرداری ساری برگزار شد.
مسئول روابط عمومی حوزه هنری مازندران در این باره گفت: با توجه به برنامه‌ریزی قبلی کار گروه فیلم معاونت فرهنگی شهرداری ساری، مبنی بر نمایش 5 فیلم مستند آیینی عاشورایی از 5 فیلمساز ساروی در هفته‌های متوالی ایام سوگواری سالار شهیدان، مستند سقا تالار به از تولیدات حوزه هنری مازندران در معرض تماشای علاقمندان قرار گرفت. «یاسر یمینی» گفت: در این نشست که با حضور تنی چند از فیلمسازان و هنرمندان رشته‌های مختلف برگزار شد، پس از اکران فیلم یاد شده، کارشناس برنامه ضمن قدردانی از پیگیری و تلاش معاونت فرهنگی شهرداری ساری در اجرای این سری نشست‌ها، با دعوت از فیلمساز و طرح سوالاتی به بررسی ابعاد مختلف ساختار فیلم پرداخت. همچنین در ادامه «ابراهیم باقری حمید آبادی» -نویسنده و پژوهشگر- به عنوان منتقد برنامه، از منظر پژوهش‌های آیینی و بوم‌شناختی به ارزیابی فیلم پرداخت. وی ضمن بررسی ساختمان سقا تالارها و جایگاه این سازه‌ها در اعتقادات دینی مردم، تحقیق فیلم را پر قدرت دانست و افزود: فیلمساز به رغم اطلاعات بی‌شمار پیرامون سقا تالار و تاریخ آن، تلاش می‌کند به تمام زوایای پیدا و پنهان آن بپردازد.
در پایان پس از طرح پرسش و مواردی از سوی حاضرین، از «مجید قربانی آهو دشتی» کارگردان ساروی فیلم « سقا تالار » تجلیل شد.
شایان ذکر آنکه، انجمن فیلم بهار نارنج معاونت فرهنگی شهرداری ساری، در ادامه برنامه «5 هفته 5 فیلم» پنجشنبه هفته جاری، (27 مهر 96) به نمایش و بررسی فیلم «پیرغلام» ساخته «محمد حیدری خلیلی»خواهد پرداخت.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code