موضوعات
مازندران

برداشتن گام‌های موثر در تحقق سند ملی حقوق کودک در مازندران

نویسنده:
مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران از برداشتن گام‌های موثر در تحقق سند ملی حقوق کودک در این استان خبر داد.
1396/07/23
 به گزارش ایسنا «مریم جمشیدی» اظهار کرد: تدوین برنامه عمل مشترک، راه‌اندازی بانک جامع اطلاعاتی، پیگیری بحث آموزش کودکان و هویت کودکان فاقد شناسنامه و بازمانده از تحصیل، تهیه گزارش‌های ادواری به منظور ارائه به سازمان ملل متحد و ‌دفاع از آن وپیگیری لوایح مربوط به حقوق کودکان از برجسته‌ترین اقدامات انجام شده توسط کنوانسیون حقوق کودک در ۴ سال گذشته است.
وی تصریح کرد: در این کنوانسیون با تشکیل نهادهای مختلف با حساس‌سازی مدیران و مسئولان استان‌ها  به حقوق کودک گام‌های بزرگی به منظور تحقق اهداف مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در استان مازندران برداشته شد.
جمشیدی گفت: ۳۰ درصد جمعیت کشور را افراد زیر ۱۸ سال تشکیل می‌دهد که برقراری رفاه و عدالت در امور فرهنگی آموزش و کیفیت زیستی آنها از موضوعاتی است که باید در این زمینه مورد توجه قرار بگیرد.
وی تصریح کرد: کودکان سرمایه‌های کشور هستند و گزینه‌های روی میز، مدیران آینده و همه کسانی که می‌توانند در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، هنری و سیاسی در کشور تاثیرگذار باشند که باید با حساسیت و پیشگیری از آسیب‌ها و آموزش‌های هدفمند کودکان مورد حمایت ویژه قرار بگیرند تا با یک نسل فرهیخته و ماهر آینده کشور تضمین شود.
جمشیدی گفت: سند ملی حقوق کودک با تکیه بر ارزش‌ها و قواعد بنیادین قانونی و عرفی کشور تدوین شده و تلاش شد در مراحل اجرایی منطبق بر فرهنگ و شرایط هر استان بومی سازی انجام شود و با ایجاد جلسات کارشناسی اولویت‌ها و بومی سازی عملی شد. مدیرکل امور بانوان و خانواده در استانداری مازندران افزود: با توجه به پیشرفت‌های مثبت حقوق کودکان در کشور هنوز کاستی‌هایی مشاهده می‌شود که تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس شورای اسلامی بوده که لازم است عملی شود و با تصویب این لایحه ایران در زمینه توجه ویژه به حقوق کودکان گام‌های مثبتی بردارد. جمشیدی با بیان اینکه والدین پیش از فرزندآوری باید پرورش و تربیت کودکان را بیاموزند، خاطرنشان کرد: فرزندان در معرض آموزش‌های رسمی   قرار می‌گیرند و مطابق ذائقه آنها نیست و در دراز مدت منجر به سرخوردگی آنها می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code