موضوعات
مازندران

باشگاه سارویه جانشین تیم والیبال عمران ساری در لیگ‌برتر

نویسنده:
فصل جدید مسابقات لیگ برتر والیبال باشگاه‌های ایران (جام شهید حججی) درحالی که امروز (یک‌شنبه 16 مهر) در شهرهای کشور شروع می‌شود، تیم عمران شهرداری ساری به طور رسمی از شرکت در سی و دومین دوره این مسابقات انصراف داد.
1396/07/16
به گزارش ایرنا، بر اساس قرعه‌کشی که هفته گذشته در سازمان لیگ فدراسیون والیبال کشور انجام شد‌، تیم عمران شهرداری ساری که پیش از این با استخدام کادر فنی و جذب بازیکن بسته شده بود‌، امروز در نخستین دیدار این رقابت‌ها باید از تیم رعد پدافند کاشان در سالن سید رسول حسینی ساری میزبانی می‌کرد که به جای آن باشگاه سارویه در مقابل تیم کاشانی حاضر می‌شود. نامه انصراف رسمی و مکتوب تیم عمران شهرداری ساری روز پنج‌شنبه به فدراسیون والیبال ارسال شد و «منوچهر پورحسن» رئیس سازمان لیگ این فدراسیون، رسما اعلام کرد که این تیم از برنامه مسابقات لیگ حذف شده و دیگر نمی‌تواند در لیگ شرکت کند. سازمان لیگ فدراسیون والیبال همچنین اعلام کرد که مشکلات حل و فصل بازیکنان این تیم نیز با هیات والیبال ساری خواهد بود.
مخالفت شهرداری ساری در پشتیبانی مالی از تیم والیبال لیگ برتری عمران برای دومین سال حضور این باشگاه از مهم‌ترین دلایل کناره‌گیری ساروی‌ها در آستانه شروع مسابقات لیگ اعلام شده‌ تا مازندران فصل جدید این مسابقات را با کاله آمل و باشگاه سارویه به مصاف حریفان برود.
از سوی دیگر، قرارداد کادر فنی و بازیکنان تیم عمران نیز تاکنون برای ثبت به سازمان لیگ ارسال نشده بود و پس از اعلام انصراف این تیم برای کناره‌گیری، چند بازیکن مطرح این تیم نیز بلافاصله با دیگر تیم‌های لیگ برتر حاضر قرارداد بستند.
در همین حال، رئیس هیات والیبال مازندران هم انصراف رسمی تیم عمران شهرداری ساری از حضور در فصل جاری مسابقات لیگ برتر کشور را تایید کرد و گفت: وجود برخی محدودیت‌های قانونی و مشکلات مالی که شهرداری ساری برای تیمداری به دلیل مشکل اقتصادی داشته، دلایل انصراف آنها اعلام شده است.
«سیدمیلاد تقوی» افزود: البته هیات والیبال ساری و هیات مازندران بعد از متقاعد کردن برخی شرکت‌های مطرح استان برای حمایت از تیم و سهمیه لیگ برتری والیبال ساری  موفق شد باشگاه سارویه را جایگزین تیم عمران ساری کند.
وی اضافه کرد: شهرداری ساری اعلام کرده که دیگر تیمداری نخواهد کرد، اما از تیم دیگری که در ساری در لیگ برتر شرکت کند حمایت خواهد کرد و این قولی بود که مدیران شهرداری دادند. در برنامه فدراسیون والیبال پیش از این اعلام شده بود که سی و دومین دوره مسابقات لیگ برتر والیبال باشگاه‌های ایران (جام شهید حججی) امروز با حضور تیم‌های پیکان، بانک سرمایه، کاله مازندران، سایپای تهران، شهرداری ارومیه، شهرداری تبریز، خاتم اردکان، سازمان عمران شهرداری ساری، ایرانیان گنبد، رعد پدافند کاشان و تیم ملی والیبال نوجوانان آغاز می‌شود.
همچنین تیم کاله مازندران که در فصل گذشته این مسابقات به مقام ششم لیگ دست یافته بود، در نهمین سال حضور خود در این مسابقات در هفته نخست روز یک‌شنبه در آمل میزبان تیم ساپیای تهران است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code