موضوعات
مازندران

ایجاد 53هزار شغل امسال در مازندران هدف‌گذاری شده است

نویسنده:
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: ایجاد 53هزار شغل امسال در مازندران هدف‌گذاری شده است.
1396/05/15
 به گزارش ایسنا «حسن خیریان پور» در کارگروه تخصصی اشتغال و برنامه ریزی استان مازندران در محل سالن شماره یک استانداری برگزار شد با بیان این‌که توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر 2 موضوع اشتغال و تولید و  اشاره شعار  سال جاری به این 2 مهم، تولید و اشتغال جزو الویت‌های استان است اظهار کرد: اشتغال و تولید با تأکید استاندار، در دستور کار فرمانداران،بخشداران، تشکل‌های بخش خصوصی و دستگاه‌های اجرایی استان قرار گرفت تا به درستی در این مسیر تعریف شده حرکت و اقدام کنند.
وی گفت: در راستای توسعه تولید و اشتغال برگزاری جلسات کارگروه اشتغال و ستاد تسهیل به صورت هفتگی و عملیاتی در دستور کار قرار دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران،با تأکید این‌که برش استانی و سهمیه دستگاه‌ها در زمینه اشتغال تعیین شده است، ادامه داد: در این برش باید در کشور برای ۹۰۰ هزار نفر تا پایان سال شغل ایجاد شود که سهم مازندران ۳۵ هزار نفر ااست.
خیران پور افزود: در راستای تحقق اشتغالی که برای سال جاری تعریف شده است دولت و مجلس تسهیلاتی را پیش بینی کرده اند که در بخش بسته رونق تولید ۳۰ هزار میلیارد تومان برای سرمایه در گردش، سرمایه ثابت و برای نوسازی و بهسازی صنعت به صورت گلوبال در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: بر اساس بندهای الف و ب تبصره ۱۸ مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به صورت گلوبال در نظر گرفته شده و میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای بند "د" تبصره ۱۶معادل ۱۳۰ میلیارد تومان به صورت گلوبال است البته برای توسعه مشاغل خانگی ۳۲ میلیارد تومان از سوی بانک‌های سپه، تجارت و مسکن به واجدین شرایط اعطا می‌شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران با اشاره به میزان تسهیلاتی خود اشتغالی گفت: تسهیلات کارآفرینی و مشاغل خانگی از سوی کارآفرینی امید در نظر گرفته شده را ۳۸ میلیارد تومان عنوان است و احتمال افزایش ۱۲ میلیارد تومان این رقم و رسیدن به ۵۰ میلیارد تومان وجود دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code