موضوعات
مازندران

اهدای 3 آلبوم محلی «عبدالحسین مختاباد» به کودکان سرطانی

نویسنده:
هنرمندان مازندرانی سه آلبوم موسیقی خود را برای کمک به کودکان مبتلا به سرطان به موسسه خیریه «ماهک» اهدا کرده‌اند. «درکا»، «دل‌گپ1» و «دل‌گپ 2» نام این آلبوم‌هاست که با صدای «عبدالحسین مختاباد» منتشر شده است.
1396/08/03
به گزارش ایرنا، سرپرست نوازندگان این آلبوم‌ها گفت: این آلبوم های موسیقی با هدف کمک به کودکان سرطانی و موسسه ماهک مازندران ضبط و پخش شده است.
«جمشید قلی‌نژاد» افزود : در هر دو آلبوم دل گپ، میثم قاسمی، فرزاد محمد نژاد، سامان وندادی، سید جمال محمدی، محسن دهینی، مریم دولتی، رضا حسین زاده، حسین کشمیری و مجتبی قلی نژاد با نی، سنتور باس، سنتور، تار، تار باس، سه تار، ویولن، ویولا، عود، تنبک، دف و دایره، مختاباد را در خواندن آواز یاری می کنند.
به گفته قلی نژاد، در آلبوم درکا نیز علاوه بر خودش ، مجید رئیسیان، حنیف شهمیرزادی، سامان وندادی، عارف اکبری، مژده جهانگیری، هومن جدیدی، ارسلان طیبی، جمال و جلال محمدی، حسین شهمیری و مجتبی قلی‌نژاد حضور دارند و خود وی به همراه مژده جهانگیری، ارسلان طیبی، مجید رئیسیان و جمال محمدی تکنوازی این آلبوم‌ها را بر عهده دارند.
قلی نژاد که سرپرستی نوازندگان این آلبوم ها را بر عهده دارد ، سال 1332 خورشیدی در ساری دیده به جهان گشود و از کودکی نواختن نی را به صورت خود آموز فرا گرفت. او سال‌ها کارشناس مسئول موسیقی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده داشت و تا کنون آثار فراوانی را در قالب آلبوم موسیقی و کتاب منتشر کرد و هم اکنون مدیریت آموزشگاه «نکیسا» ساری را بر عهده دارد.
مجمع خیرین کمک به کودکان مبتلا به سرطان یا ماهک فعالیت رسمی خود را در سال 1389 تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی مازندران با هدف ساخت بیمارستان فوق تخصصی انکولوژی کودکان آغاز کرد .
این موسسه تلاش دارد تا با فراهم کردن برنامه های ویژه در طول درمان کودکان سرطانی در بیمارستان و همچنین تامین فضای ایزوله و جدا از دیگر بیماران عفونی، آرامش و راحتی را برای بیمار فراهم آورده به گونه‌ای که طفل به حضور متوالی در مرکز درمانی ترغیب و در نتیجه از استرس های کودک و خانواده کاسته شود.
بیمارستان تخصصی سرطان کودکان هم اکنون در زمین 2 هزار متر مربعی اهدایی زنده یاد دکتر اسماعیل شهیدی بنیانگذار بیمارستان بوعلی سینا ساری در محوطه همین بیمارستان در حال ساخت است .
ساخت این بیمارستان بر عهده موسسه ماهک است و دانشگاه علوم پزشکی فقط بر نحوه انجام و پیشرفت پروژه نظارت دارد .
ماهک به هیچ ارگان یا نهاد دولتی وابسته نیست و منابع مالی آن تنها از محل کمک های مردمی تامین می شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code